Top 11 LED a LCD televízorov do 800 eur

LED TV a LCD TV do 800 eur
Hej vy tam! Vitajte v našom veľkom porovnaní najpredávanejších výrobcov televízorov na Slovensku. Preskúmajte tie najlepšie LED TV a LCD televízory do 800 eur, ktoré dokážu produkovať ten najlepší obraz, zatiaľ čo vy si vychutnávate svoj obľúbený program v pohodlí Vášho domova.

Pokračujte v čítaní tohto veľkého porovnania, alebo si pozrite aj ďalšie naše porovnania. Nižšie nájdete zoznam možností, ktoré Vám pomôžu rýchlejšie nájsť pre Vás tie správne informácie.

1. Naše tipy
2. Porovnanie lacných televízorov
3. Top televízory nad 1000 eur

Tu sú naše najlepšie voľby medzi všetkými značkami:

Poradie rozlíšenie TVnaše hodnotenie 
1.
samsung ue49mu6272

samsung ue49mu6272

4K UHD9,7 Zobraziť na Andreashop.sk
2.
samsung ue49mu6472

samsung ue49mu6472

4K UHD9,5 Zobraziť na Andreashop.sk
3.
panasonic tx-40ex703e

panasonic tx-40ex703e

4K UHD9,4 Zobraziť na TPD.sk
4.
panasonic tx-55ex613e

panasonic tx-55ex613e

4K UHD9,2 Zobraziť na Andreashop.sk
5.
samsung ue55ku6472

samsung ue55ku6472

4K UHD9,1 Zobraziť na TPD.sk
6.
philips 43pus6501

philips 43pus6501

4K UHD8,9 Zobraziť na Andreashop.sk
7.
panasonic tx-55dx603e

panasonic tx-55dx603e

4K UHD8,8 Zobraziť na Hej.sk
8.
sony bravia kd-55xd7005

sony bravia kd-55xd7005

4K UHD8,6 Zobraziť na TPD.sk
9.
panasonic tx-49es403e

panasonic tx-49es403e

FULL HD8,2 Zobraziť na Hej.sk

Naša kompletná nákupná príručka pre televízory - OBSAH
 • 1. Aká je definícia top televízora
 • 2. Ako vybrať perfektný LED TV a LCD televízor
 • 3. Naše recenzie alebo top 11 LED a LCD tv do 800 eur
 • 4. Náš výber pre najlepší FULL HD televízor
 • 5. Náš výber pre najlepší UHD televízor

Keď hľadáte perfektný televízor do 800 eur, môže sa zdať celkom ťažké vedieť sa zorientovať vo funkciách a značke. Je to preto, lebo ich existuje také veľké množstvo, no a nie je ľahké sa potom orientovať niekomu, kto nemá čas študovať všetky vlastnosti každej jednej funkcií televízora. Takže, ktorý z dostupných modelov je skutočne potrebný pre Vás?

Aká je definícia top televízora?

Nie, neznamená to, že najdrahší televízor je aj najlepší. Je to síce logické, ale to čo je dôležité pre jedného, nemusí byť dôležité pre niekoho iného. Pred kúpou televízora si odpovedzte na tieto otázky:

 • 1. Na aký účel potrebujem televízor
 • 2. Filmy akej kvality budem prevažne sledovať
 • 3. Chcem si TV zavesiť alebo postačí stojan
 • 4. Akú veľkú uhlopriečku a vzdialenosť má mať TV
 • 5. Koľko HDMI a USB portov využijem
 • 6. Ak budem pravidelne na internete, ktorý operačný systém je rýchlejší

 

Ako vybrať perfektný LED TV a LCD televízor

Rozlíšenie televízora

Vzhľadom na skutočnosť, že rozlíšenie televízora môže byť rôzne, je veľmi dôležité vybrať si TV, ktorý Vám prinesie želané výsledky. Bude na škodu vlastniť UHD televízor a sledovať na ňom vysielací program v SD rozlíšení (720 x 576 pixelov). Vo všeobecnosti platí, že čím vyššie je rozlíšenie televízora, tým kvalitnejší obraz televízor má.

Jas a kontrast

Pri sledovaní televízora v slnečnom počasí, je vysoký jas dôležitý. Naopak, v nočných hodinách môže dráždiť naše oči. Pri kontraste si všímajte hlavne statický kontrast. Ten určuje pomer medzi zobrazením bielej a čiernej farby. Čim vyššie číslo, tým kvalitnejší je. POZOR! Dynamický kontrast je viac reklamným ťahákom ako dôležitou vlastnosťou.

Odozva a obnovovacia frekvencia

Ukazovateľ odozvy televízora vyjadruje čas, ktorý potrebuje jeden pixel na to, aby zmenil farbu z čiernej na bielu a naopak. Všetko do 30 ms je pre bežné sledovanie viac ako uspokojivé. Ak kupujete televízor hlavne na hranie hier na konzole, v takom prípade popremýšľajte nad TV s odozvou do 20 ms.

Obnovovacia frekvencia je schopnosť televízora dopočítať chýbajúce snímky. Takto zvyšujeme plynulosť obrazu bez „sekania“. Odporúčame RGB televízor s minimálne 100 Hz obnovovacou frekvenciou.

Naše recenzie alebo top 11 LED a LCD televízorov do 800 eur

1. SAMSUNG UE55KU6472 (Pozrieť na TPD)

samsung ue55ku6472


samsung ue55ku6472

Tento Samsung UHD televízor je ideálnym televízorom do Vašej obývacej izby. Počas sledovania filmu s HDR funkciou si môžete vychutnávať krásne detaily ukryté v najsvetlejších častiach obrazu.

Pomocou LED podsvietenia si znižujete spotrebu elektrickej energie. Telo televízora sa vyznačuje tenkým prevedením a elegantnosťou. Súčasťou je aj herný režim, ktorý ocenia najmä hráči herných konzol.

Cez rozlíšenie 4K UHD si užijete štvornásobne vyššie detaily v porovnaní s FULL HD televízorom. Televízor dokáže rýchlo a jednoducho preniesť obľúbené foto, alebo hudbu z mobilného telefónu do televízora.

2. SONY BRAVIA KD-55XD7005 (Pozrieť na TPD)

sony bravia kd-55xd7005


sony bravia kd-55xd7005

Ďalším skvelým televízorom, ktorý môžete získať do 800 eur, je 4K UHD televízor Sony KD-55XD7005. Vyznačuje sa vynikajúcou spotrebou a zaraďujeme ho medzi spotrebiče s označením A.

Direct LED podsvietenie prináša rovnomernejšie svetlo za celou plochou LCD panela. Výsledkom je lepšie zobrazenie čiernej. Pixely sa v jednotlivých snímkach obrazu analyzujú a zvyšuje sa tak ostrosť a vernosť obrazu v reálnom čase.

Súčasťou televízora sú aj štyri Hdmi porty. Môžete tak s ľahkosťou pripojiť počítač, dvd prehrávač, satelit, či blue-ray. Kúpou tohto televízora získate elegantný dizajn i modernosť.

3. SONY BRAVIA KD-49XD7005 (Pozrieť na Andreashop)

sony bravia kd-49xd7005


sony bravia kd-49xd7005

Vysoký dynamický rozsah v rozlíšení 4K, spája v tomto televízore jedinečnosť jasu a farieb. Televízor zobrazuje mimoriadne zreteľné oblasti tmavých tieňov. Pri pozeraní tmavých scén máte pocit, že obraz je živý, až reálny.

Operačným systémom je android TV. Ten Vám sprostredkuje, ale aj nájde všetky druhy zábavy. Spoločnosť Netflix svojou aplikáciou dokáže rozoznať televízor s vyšším výkonom, no i s inteligentnejšími funkciami, a preto tento televízor odporúča.

Vďaka štíhlemu profilu sa tento televízor bez problémov zmestí do obývačky. Dizajn Sony Bravia KD-49XD7005 je navrhnutý tak, aby splynul s Vašimi vecami. To znamená, že sa snaží nadobudnúť dojem, že je prirodzenou súčasťou Vašej obývačky.

Vynikajúco sa hodí na montáž na stenu a jeho diskrétny úzky okraj umožňuje sústrediť sa na obraz.

4. SAMSUNG UE49MU6472 (Pozrieť na Andreashop)

samsung ue49mu6472


samsung ue49mu6472

Technológiou UHD picture engine Vám televízor Samsung UE49MU6472 pri streamovanom obsahu v nižšom rozlíšení sprostredkuje taký obraz, ktorý nebudete schopný rozoznať od skutočného UHD rozlíšenia.

Pozrite si s týmto televízorom film s lepším kontrastom a ostrosťou. Samsung zachádza do väčších detailov, ktoré vo Vás vyvolajú jedinečný zážitok z jeho sledovania.

Zapnite si funkciu Active Crystal Colour a okrem zlepšenia obrazu budete šetriť energiou. Pomocou ovládača One remote máte okamžitú kontrolu nad všetkými funkciami televízora a pripojenými zariadeniami.

Výnimočný vzhľad televízora oceníte aj v prípade, ak momentálne nič nesledujete. S minimálnym orámovaním a čistým spracovaním zadnej strany sa TV stane dominantou každého interiéru.

5. Panasonic TX-40EX703E (Pozrieť na TPD)

panasonic tx-40ex703e


panasonic tx-40ex703e

Vďaka svojim rozmerom a 4K kvalite obrazu je tento televízor od spoločnosti Panasonic ideálnym riešením pre nás, ktorí chceme mať kvalitný televízor v spálni.

Model Tohto Tv Vám poskytne prirodzenejšie odtiene, ktoré na rozdiel od väčšiny LCD televízorov vyzerajú pri každej jednej scéne oveľa viac reálne. Televízor podporuje formáty HDR 10 a HLG (HYBRID LOG GAMMA). HLG je budúcnosťou jedinečného živého vysielania vo vysokej kvalite.

Panasonic TX-40EX703E má upraviteľný podstavec, ktorý je navrhnutý tak, aby vyhovoval takmer každému interiéru. Môžete si vybrať z dvoch funkcií nastavenia konštrukcie. Vzhľad televízora môže byť široký alebo úzky. Je to len na Vás ako si ho prispôsobíte k nábytku.

6. PANASONIC TX-55DX603E (Pozrieť na Hej)

panasonic tx-55dx603e


panasonic tx-55dx603e

Výkonný štvorjadrový procesor zaručuje zážitok zo sledovania, akoby ste sa pozerali na skutočný svet cez okno. Televízor Vám zobrazí aj tie úplne najmenšie detaily, ktoré sú ponúkané rozlíšením 4K.

Štvorjadrový procesor je jedným z najrýchlejších v tomto odvetví. Ak radi sledujete videá na youtube alebo v iných aplikáciach, tak Panasonic TX-55DX603E s týmto procesorom Vám zabezpečí ich plynulé spúšťanie a prehrávanie.

Operačný systém Firefox intuitívne nastaví prehliadanie internetu tak, aby Vám uľahčil rozhodovanie a čas pri hľadaní aplikácií.

Zaujme Vás flexibilitou upraviteľného podstavca. So svojim elegantným dizajnom je vhodný do akéhokoľvek interiéru.

7. PHILIPS 43PUS6501 (Pozrieť na Andreashop)

philips 43pus6501


philips 43pus6501

Či už budete streamovať videá alebo sledovať DVD, zakaždým sa Vám dostane ostrého 4K obrazu s neuveriteľnými detailmi. Všetci by sme chceli zážitok so skvelými efektmi, no väčšina televízorov takúto funkciu neponúka.

To však nie je prípad Philips 43PUS6501. Pomocou zabudovaných svetiel v zadnej časti tela, dokáže svetlo prejsť z rámčeka až na Vašu stenu obývačky. Okamžite budete mať pocit väčšej plochy a jedinečného zážitku zo sledovania Vášho obľúbeného filmu.

Úžasné reproduktory TV si vyžadujú výkonný výpočtový procesor, ktorý dokáže zachovať čistotu pôvodného zvukového obsahu. Zvukový systém TV je navrhnutý presne tak, aby túto podmienku spĺňal.

8. PANASONIC TX-55EX613E (Pozrieť na Andreashop)

panasonic tx-55ex613e


panasonic tx-55ex613e

Prostredníctvom Hdmi pripojenia sa vo všeobecnosti prenos signálu s rozlíšením 4K do televízora zhoršuje, výsledkom sú potom horšie farby.

To však nie je problém pre tento televízor od Panasonicu. Práve naopak, televízor prenáša všetky informácie o farbách a rozlíšení videá. Obraz si tak zachová ostré, a tiež bohaté farby zodpovedajúce 4K rozlíšeniu.

Ak hľadáte televízor, ktorý nebude mať zložité ovládanie domovskej obrazovky, pričom máte radi jednoduchosť a intuitívne nastavenia, tak potom tento Panasonic TX-55EX613E je pre Vás ideálny.

9.PHILIPS 49PFS5501 (Pozrieť na Andreashop)

philips 49pfs5501


philips 49pfs5501

Tento FULL HD televízor od Philips je vynikajúcim partnerom pre Vás, ktorí očakávate od televízora najnižšiu možnú spotrebu elektrickej energie. Trieda energetickej účinnosti je A ++, čo je vynikajúce. Ročná spotreba elektrickej energie je na úrovni 57 kWh.

Philips 49PFS5501 odporúčame Vám, ktorí viete, že 4K obsah nepotrebujete využívať. Pre svoje jednoduché ovládanie ho zvládne aj televízny „amatér“.

Pre hranie hier v cloude ponúka televízor bohatý katalóg hier pre všetky vekové skupiny, preferencie a miery vyspelosti hráča. Stačí si vybrať hru a zahrať si ju priamo na Vašej TV.

10. SAMSUNG UE49MU6272 (Pozrieť na Andreashop)

samsung ue49mu6272


samsung ue49mu6272

Vychutnajte si pohlcujúci zážitok zo sledovania zakrivenej obrazovky, ktorá Vám ukáže celkom novú úroveň. Televízor vyzerá elegantne zapnutý, ale aj vypnutý.

Cez funkciu na úpravu kontrastu vo viacerých vrstvách, dosiahne Váš obraz výnimočnú hĺbku. Po zapnutí HDR samsung zobrazí skutočne vynikajúci jas.

Absolútna kontrola nad všetkými funkciami televízora a pripojenými zariadeniami je v jedinom inteligentnom diaľkovom ovládači One Remote.

Televízor Samsung UE49MU6272 ponúka veľmi jednoduché prepojenie so smartfónom, a tak dokážete zvýšiť zážitok zo sledovania.

11. PANASONIC TX-49ES403E (Pozrieť na Hej)

panasonic tx-49es403e


panasonic tx-49es403e

Technológia dimming dokáže vstupný obraz neustále analyzovať tak, aby prispôsobila svoj svetelný výkon a poskytla optimálnu kvalitu obrazu.

Postačí potiahnuť prstami po prenosných zariadeniach a obsah z inteligentných zariadení je okamžite na Vašej televíznej obrazovke.

Ak si nestihnete pozrieť obľúbené vysielanie, tak využijete nahrávanie na pamäťové zariadenie USB, alebo externý pevný disk. To všetko úplne jednoducho, stlačením tlačidla REC na diaľkovom ovládači.

Vďaka inteligentným funkciám i jasnému obrazu, Vám Panasonic tx-49ES403E ponúkne výbornú zábavu.

Náš výber pre najlepší FULL HD televízor do 800 eur

Philips 55PFT6550 vynikajúci 3D smart televízor

S týmto televízorom sa už nemusíte obávať o kvalitu obrazu, či jej stratu. Technológia kontrastu analyzuje obraz v 6400 rôznych zónach. Výsledkom je potom živý obraz nielen cez deň, ale aj večer. Obraz je vylepšený a pohyb na obrazovke sa zobrazuje plynule bez trhania.

philips 55pft6550


philips 55pft6550

Získajte televízor Philips 55PFT6550 na andreashop

Jas z obrazovky je maximálne široký a premieta sa z troch strán televízora na okolité steny. Takýto unikátny zážitok Vám prinesie len televízor od firmy Philips. Svojim úzkym dizajnom je určite vhodný aj do Vášho interiéru.

Náš výber pre najlepší UHD televízor do 800 eur

Samsung UE55MU6192 tenký 4K UHD televízor

Neuveriteľne realistické farby a skvelo vyzerajúci jas, predurčujú mimoriadny zážitok zo sledovania tohto televízora. Televíznu zábavu budete pozerať s oveľa ostrejšími detailmi ako tomu bolo s predchádzajúcimi modelmi.

samsung ue55mu6192


samsung ue55mu6192

Získajte televízor Samsung UE55MU6192 na TPD

Veľmi jednoducho môžete premeniť svoj smartfón na diaľkový ovládač. Prístup k Vášmu obľúbenému obsahu je v tomto modely jednoduchší a prehľadnejší. Vynikajúcou vlastnosťou televízora je zabezpečenie hlbokej čiernej a jasnej bielej. Toto všetko potom spôsobí to, že si dokážete vychutnávať prvotriedny obraz priamo z Vašej obývačky.

sc vs hdr
full hd vs uhd
hd vs uhd
(Visited 1 times, 5 visits today)
Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...