Tipy – Odporúčame

QLED TV a OLED TV
Pri výbere televízora nad 1000 eur to môže byť trochu ťažké, najmä ak neviete pre aký televízor sa rozhodnúť.

Vybrať si medzi OLED TV a QLED TV nie je tak úplne jednoznačné. Aby to bolo ešte ťažšie, existujú vyššie i nižšie modely, no a samozrejme drahšie a lacnejšie. Každý si však dokáže vybrať, je len otázka času, kým nenájdete ten správny pre Vás.

Ak v súčasnosti hľadáte televízor nad 1000 eur a nedokážete sa rozhodnúť medzi QLED televízorom a OLED televízorom, tak nižšie Vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť skôr ako sa rozhodnete. Pomôžeme Vám vybrať ten správny televízor podľa vašich predstáv.

Odporúčame tiež:
1. Lacné televízory
2. Najlepšie LED TV a LCD TV
3. Ďalšie naše tipy na televízory
4. Ako si vybrať soundbar
5. Ako si vybrať reproduktor

TOP OLED TV a QLED TV

ModelRozlíšenieNaše hodnotenie 
panasonic tx-65ez1000e

panasonic tx-65ez1000e

OLED 10 Zistiť cenu
samsung qe65q9f

samsung qe65q9f

QLED9,9 Zistiť cenu
lg oled55e7n

lg oled55e7n

OLED9,8 Zistiť cenu
lg oled65e6v

lg oled65e6v

OLED9,8 Zistiť cenu
sony kd-55a1baep

sony kd-55a1baep

OLED9,7 Zistiť cenu
samsung qe55q8c

samsung qe55q8c

QLED9,7 Zistiť cenu
lg oled55c7v

lg oled55c7v

OLED9,6 Zistiť cenu
Lg oled55b7v

Lg oled55b7v

OLED9,5 Zistiť cenu
Philips 55pos9002

Philips 55pos9002

OLED9,5 Zistiť cenu
samsung qe55q7f

samsung qe55q7f

QLED9,4 Zistiť cenu
samsung qe55q6f

samsung qe55q6f

QLED9,2 Zistiť cenu
Naša kompletná nákupná príručka pre televízory nad 1000 eur- OBSAH
  • 1. Čo je QLED TV
  • 2. Čo je OLED TV
  • 3. Hlavné rozdiely medzi QLED a OLED TV
  • 4. Top 10 OLED TV a QLED TV na trhu

Ako nájsť svoj perfektný televízor nad 1000 eur

1. ČO JE QLED TV

Sú to LED televízory, ktoré využívajú kvantové body na zvýšenie výkonu v oblastiach s kľúčovou kvalitou obrazu. Takéto televízory dokážu reprodukovať viac farieb ako LED televízory bez kvantových bodov.

2. ČO JE OLED TV

Sú to organické diódy vyžarujúce svetlo. OLED sú vyrábané s organickými zlúčeninami, ktoré sa rozsvietia pri napájaní elektrickej energií.

3. Hlavné rozdiely medzi OLED TV a QLED TV

Úroveň čiernej

Je to schopnosť zobrazovať hlbokú, tmavú čiernu je najdôležitejším faktorom pri dosahovaní vynikajúcej kvality obrazu. Hlbšia čierna umožňuje vyšší kontrast a bohatšie farby s realistickejším obrazom. OLED televízory majú v tejto vlastnosti navrh.

Jas obrazovky

Pokiaľ ide o dokonalý jas, televízory QLED majú značnú výhodu. Televízory QLED vyžadujú vynikajúci objem farieb, čo znamená, že dokážu zobraziť všetky farby v dostupnom spektre jasnejšie, bez straty sýtosti. Pridanie kvantových bodov im umožňuje získať ešte jasnejšie farby.

Doba odozvy

Čas odozvy sa vzťahuje na čas potrebný na zmenu jednotlivých diód z „on“ na „off“. Pri rýchlejšom čase odozvy dochádza k menšiemu rozmazaniu pohybu. OLED v súčasnosti ponúka najrýchlejší čas odozvy na akúkoľvek televíznu technológiu, ktorá sa dnes využíva.

Zobrazovanie uhlov

Pri obrazovkách QLED je najlepší pozorovací uhol pri sedení priamo oproti TV. Kvalita obrazu sa zhoršuje pri pohybe do boku alebo hore a dole. Naopak OLED je možné vidieť bez deformácie jasu pri drastických uhloch pozorovania.

Životnosť

Výsledky tejto vlastnosti hovoria v prospech QLED televízoroch.

Spotreba energie

OLED panely sú veľmi tenké a nevyžadujú žiadne podsvietenie. To je dôvod prečo OLED televízory majú tendenciu byť ľahšie i tenšie ako QLED televízory. Majú aj menšiu spotrebu energie.

Vypálenie obrazovky

Keďže televízory QLED nie sú náchylné na vypálenie obrazovky, majú túto vlastnosť lepšiu. Na druhej strane, ak by ste chceli vypáliť OLED obrazovku, tak by ste museli celé dni po mnoho rokov sledovať televízne programy v najjasnejšom možnom nastavení.


Po zvážení týchto hlavných vlastnosti si môžete ľahko vybrať správny televízor pri sume nad 1000 eur, ktorý Vás privíta Každý deň, keď prechádzate svojou obývačkou.

Ak chcete ešte viac pomôcť, preskúmali sme aj niektoré z najlepších televízorov na trhu a dúfame, že po prečítaní týchto krátkych recenzií budete vedieť, ktorý z nich si kúpiť.

TOP 10 OLED TV a QLED TV na trhu

SAMSUNG QE55Q7F (Zobraziť na ANDREASHOP)

samsung qe55q7f


samsung qe55q7f

Televízor SAMSUNG QE55Q7F Vás uchváti ohromujúcou farebnou hĺbkou. Dychberúca je široká škála tónov a odtieňov, ktoré dokážu zobraziť. Pomocou technológie HDR 1500 dostanete úplne nový zážitok zo sledovania najsvetlejších a najtmavších scén.

Televízor svojim dizajnom môžete umiestniť kamkoľvek, vždy bude vyzerať krásne. Bez ohľadu na to, či TV umiestnite na stenu alebo na stojan, bude výborným doplnkom Vašej obývačky. Všetky zariadenia prepojíte len cez jeden, takmer neviditeľný kábel.

Obrazovka televízora je plochá. TV má 10 bitovú podporu. Súčasťou sú 4x vstupy HDMI a 3x pre USB. Všetky pripojené zariadenia automaticky rozpozná a zobrazí ich názvy. medzi významné funkcie patria aj ultra black i peak illuminator pro.

PHILIPS 55POS9002 (Zobraziť na ALZA)

Philips 55pos9002


Philips 55pos9002

Televízor PHILIPS 55POS9002 nádherným ultratenkým prevedením prináša dokonalý zážitok k Vám do obývačky. Špičkový OLED panel je zárukou živých farieb. V kombinácií s rozlíšním 4K UHD posilní Vaše pocity zo sledovania na maximum. TV sa vyznačuje štvorjadrovým procesorom a 16GB rozšírenou pamäťou.

Jedným z hlavných dôvodov prečo si zaobstarať tento model je predovšetkým technológia podsvietenia ambilight. Tá prehlbuje obrazový zážitok. Z troch strán obrazovky svieti široká žiara na okolité steny a vytvára vzrušujúce farebné kombinácie, ktoré zintenzívnia divácky prežitok.

Trieda energetickej účinnosti je B. Vďaka HDR perfect si užijete dokonalý jas, bohatý kontrast či skutočne živé farby, ktoré ste určite na predchádzajúcich televízoroch nevideli. Špičkový obraz si teraz dokážete užiť v pohodlí svojho domova. TV má 4x HDMI a 2x USB porty. Obnovovacia frekvencia panelu je 200 Hz.

LG OLED55B7V (Zobraziť na TPD)

Lg oled55b7v


Lg oled55b7v

Tento televízor LG OLED55B7V sa vďaka mimoriadne štíhlemu dizajnu dokonale hodí do každého interiéru. LG podporuje technológiu Dolby Vision a Dolby Atmos. TV obsahuje HDR funkciu, ktorá je spracovaná práve technológiou Dolby Vision. Je kompatibilná dokonca aj so všetkými formátmi HDR 10 a HLG. Active HDR optimalizuje kvalitu obrazu každej snímky, aby ste si vychutnali realistickejší zážitok zo sledovania.

S aplikáciou magic remote a jedinečne zdokonaleným panelom na spúšťanie v systéme webOS 3.5 sa Vám otvára takmer nekonečný svet prémiového obsahu od najobľúbenejších poskytovateľov. Rýchlejší prístup, jednoduché ovládanie umožnia majiteľom televízora LG OLED 4K vyhľadať a užiť si ešte viac prémiového 4K HDR obsahu služby netflix (závisí od krajiny).

Konektivita televízora sú 4x HDMI a 3x USB porty. Technológia stlmenia pixelov vykresľuje dokonalú čiernu bez úniku svetla, čo znamená neobmedzený kontrastný pomer. Vďaka dokonalej čiernej dokáže TV zvýrazniť jedinečné vyjadrenie dokonalých farieb. Televízor zobrazuje viac ako jednu miliardu živých farieb (10-bitový panel).

LG OLED55C7V (Zobraziť na ALZA)

lg oled55c7v


lg oled55c7v

Televízory radu C7V v sebe spájajú na jednom kuse kovu jednoduché, no mimoriadne štíhle riešenie. Pýši sa aj minimálnym rámčekom. Technológia Dolby Atmos vytvára trojrozmernú zvukovú kulisu, ktorá Vás obklopí priestorovým zvukom. Energetická trieda je A.

Kontrast OLED panelov LG OLED55C7V prinesie živé odtiene i farby, ktoré pri klasickom LED televízore určite neuvidíte. Vďaka dynamickým dát, vytvoreným HDR technológiou pre každú scénu zvlášť je obsah zobrazený v lepšej kvalite. Medzi multimediálne funkcie patria aj Wi-fi, Dlna, či prehrávanie z USB kľúča.

TV má 4x HDMI a 3x USB porty. Technológia active HDR sa ľahko prispôsobí rôznym formátom HDR. Optimalizuje kvalitu každej scéne obsahu HDR tak, aby ste si mohli vychutnať pôsobivejší a vernejší zážitok.

SAMSUNG QE55Q8C (Zobraziť na ANDREASHOP)

samsung qe55q8c


samsung qe55q8c

Vysoko výkonný štvorjadrový procesor, ktorý sa v reálnom čase postará o optimalizáciu obrazu pre vždy dokonalé sledovanie. Zakrivený televízor SAMSUNG QE55Q8C Vás ohúri inteligentným vzhľadom. ČI už televízor umiestníte na stenu, alebo do priestoru, tento model od Samsung si Vás zaručene získa.

Všetky zariadenia ku QLED TV prepojte pomocou jedného, takmer neviditeľného kábla. Takto získate oveľa viac priestoru. Nepotrebujete viac diaľkových ovládačov. len s jedným diaľkovým ovládačom budete mať pod kontrolou dôležité funkcie všetkých zariadení, a to bez nutnosti manuálneho nastavenia.

Medzi významné vlastnosti TV QLED SAMSUNG patria funkcie ultra black, peak illuminator pro, či precision black pro. Funkcia ultra black prináša vysoko kvalitné HDR so špičkovým jasom. Peak iluminator je jedným z dvoch kľúčových ukazovateľov kvality HDR v televízore. Existuje peak illuminator pro pre vyššiu radu a pre nižšiu.

SONY KD-55A1BAEP (Zobraziť na ANDREASHOP)

sony kd-55a1baep


sony kd-55a1baep

Procesor OLED TV SONY KD-55A1B presne ovláda viac ako osem miliónov pixelov vyžadujúcich vlastné svetlo. Televízor vytvára špičkový kontrast, ktorý Vám odhalí viac detailov. Oproti väčšine reproduktorov v TV zvuk k Vám prichádza z celej obrazovky. Procesor vďaka rýchlejšiemu spracovaniu obrazu, poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu bez ohľadu na sledovaný formát, pričom konvertuje akýkoľvek zdroj na kvalitu blížiacu sa kvalite 4K HDR.

Pre displej platí, že čím viac farieb, tým realistickejší obraz. Obrazovka selektívne mapuje farby v širšom rozsahu, pomocou čoho nie sú jemné odtiene príliš sýte. Výhodou je tenký rám, ktorý optický zväčšuje obraz a navyše vďaka telu TV bez stojana Vás pri sledovaní filmu nebude nič vyrušovať.

Hlasové vyhľadávanie v TV s androidom umožňuje využívanie vyhľadávania v google bez písania textu. Panel s obsahom je nenápadný, pričom dokáže rýchle hľadanie filmu alebo videa. Priestorový zvuk napodobňuje spôsob, akým mozog spracováva zvukové zdroje. Je to pomocou správnej hlasitosti, ale aj oneskorenia spektra zvukových vĺn.

LG OLED65E6V (Zobraziť na ALZA)

lg oled65e6v


lg oled65e6v

4K OLED 3D SMART LG OLED65E6V je ultratenký TV s hrúbkou len 2,57 mm. Je lepený na priehľadnú sklenenú dosku. tento výnimočný dizajn tak dopĺňa dokonalú kvalitu obrazu. Súčasťou neobyčajne elegantného stojana je integrovaný reproduktor. Tento soundbar sprostredkúva bezchybný zvuk dopredu k vašim ušiam.

HDR podporuje formát Dolby Vision. Ten zaisťuje jasnejší i ostrejší obraz s lepším kontrastom a výrazne vylepšenými farbami. Obrazovka tohto televízora LG dokáže úplne deaktivovať svoje samostatne svietiace pixely a vy tak uvidíte odtiene čiernej s nekonečným kontrastom. Pixely sa samé aktivujú a deaktivujú, čím umožňujú dokonalú reprodukciu čiernych odtieňov a nechávajú ožívať všetky farby.

Funkcia magic zoom dokáže zväčšiť zábery priamo pri sledovaní stlačením tlačidla zoom na diaľkovom ovládaní, a tak zväčšiť scénu k prezeraniu detailov. Trieda energetickej účinnosti je A. Súčasťou balenia sú aj 2x 3D okuliare. TV má 4x HDMI a 3X USB porty. Hmotnosť televízora je 24,8 kg.

LG OLED55E7N (Zobraziť na ANDREASHOP)

lg oled55e7n


lg oled55e7n

Televízor LG OLED55E7N podporuje prémiový obsah HDR spracovaný technológiou Dolby Vision. K dispozícií je aj kompatibilita so všetkými formátmi HDR 10 a HLG. Táto technológia optimalizuje obraz HDR každej snímky. Pomocou aplikácii magic remote a s jedinečne zdokonaleným panelom na spúšťanie v systéme webOS 3.5 sa Vám otvára nekonečný svet prémiového obsahu od Vašich najobľúbenejších poskytovateľov.

V systéme webOS 3.5 správca zabezpečenia poskytuje okrem zážitku z TV smart aj jeho vysokú dôveryhodnosť. Zabraňuje inštalácií neautorizovaných aplikácií i narušeniu súkromia. Široký farebný gamut (wide color gamut) je často spájaný s HDR, no nie sú navzájom prepojené. Spoločne však pracujú na tom, aby sprostredkovali jasnejšie odtiene červenej, zelenej, modrej a ďalších.

Energetická trieda je A. Ročná spotreba energie predstavuje 112w. Konektivitu televízora predstavujú 4x HDMI a 3x USB porty. Vďaka dokonalej čiernej dokáže televízor zvýrazniť jedinečné vyjadrenie dokonalých farieb. TV zobrazuje viac ako jednu miliardu živých farieb, ktoré spolu vytvárajú 10 bitový panel.

SAMSUNG QE65Q9F (Zobraziť na ANDREASHOP)

samsung qe65q9f


samsung qe65q9f

Technológia Quantum dot využíva inovatívny zliatinový materiál na dosiahnutie dokonalej farebnosti. Televízor SAMSUNG QE65Q9F zobrazuje úchvatnú farebnú hĺbku. Pri tomto televízore nie je dôležité aké máte osvetlenie. Ten Vám ukáže vynikajúci kontrast za každých okolnosti.

HDR 2000 prinesie celkom nový zážitok z pozerania a odhalí Vám tie najsvetlejšie i najtmavšie scény. Televízor disponuje veľmi slušnými pozorovacími uhlami, a to bez ohľadu na miesto z ktorého budete film sledovať. Štvorjadrový procesor je vysoko výkonný, navyše sa postará o dokonalý obraz.

TV sa môže pochváliť inteligentným dizajnom. Rafinovane ukryté káble v zadnej časti televízora sa postarajú o to, že tento Samsung bude vyzerať skvele bez ohľadu na to, či je umiestnený na stojane alebo na stene. Môžete pripojiť svoj PC k televízoru pomocou steam link-u a nebudete potrebovať už žiadne ďalšie inštalácie. Energetická tried je B. TV má 4x HDMI a 3x USB porty.

PANASONIC TX-65EZ1000E (Zobraziť na HEJ)

panasonic tx-65ez1000e


panasonic tx-65ez1000e

Panel Master HDR OLED od spoločnosti Panasonic prináša maximálny zážitok z OLED. Práve tie od spoločnosti Panasonic sú označované ako panely Master, pretože vedia vytvoriť hlbšie jemné odtiene čiernej a dokážeme ich ovládať detailnejšie ako kedykoľvek predtým. Znamená to, že vďaka skúsenostiam spoločnosti Panasonic v oblasti kvality obrazu a spolupráci s holywoodom dokážu vyladiť panely OLED pre maximálne využitie.

Panasonic TX-65EZ1000 bol navrhnutý tak, aby sa stal doplnkom i tých najštýlovejších interiérov. Kombinuje výnimočné materiály a odborne spracovanú kvalitu obrazu a prináša tak zážitok ako v kine. Dynamické reproduktory televízora zabezpečia špičkovú kvalitu zvuku aj vďaka tomu, že ju vyladili odborníci z uznávanej spoločnosti Technics, ktorá je pobočkou spoločnosti Panasonic.

Televízor má 4x HDMI a 3x USB vstupy/výstupy. Televízory Panasonic podporujú teraz viac formátov HDR, napríklad HDR10, štandardný HDR formát pre filmy a disky UHD Blu-ray, a teraz tiež Hybrid Log Gamma, HDR formát pre vysielanie vyvinutý spoločnosťou BBC a japonskou spoločnosťou NHK.

(Visited 386 times, 4 visits today)
Rating: 4.3/5. From 6 votes.
Please wait...