INFOGRAFIKA : 6 zlozvykov, ktoré ničia Váš PC

Všetci chceme, aby naše počítače tu zostali navždy, no nie je to možné. Napriek tomu sa vyhnite týmto zlozvykom, ktoré robíme (asi) všetci a Váš počítač vydrží dlhšie.

Nič netrvá večne, obzvlášť technológie, ale Váš počítač môže vydržať aj niekoľko rokov, ak  s ním budete zaobchádzať dobre. Ak váš notebook má tendenciu pokaziť sa skôr, než si myslíte, že by tomu malo byť, tak je tu šanca, že mu pomáhate spolu s niektorými zvlášť zlými návykmi.

Tu sú niektoré z najhorších vecí, ktoré môžete urobiť s počítačom bez toho, aby ste si dokonca uvedomili, že robíte niečo zlé.

6 zlozvykov, ktoré ničia váš PC

6 zlozvykov, ktoré ničia váš PC

6 zlozvykov, ktoré ničia Váš PC

1. Ponechanie notebooku na plyšovom povrchu (a iných miestach kde hrozí prehriatie)

Pri stolných počítačoch je riešenie veľmi jednoduché. Vyčistíte prach raz za čas a dostaňte ho z malých priestorov, kde by sa mohol usádzať.

Na druhej strane notebooky vyžadujú o niečo viac starostlivosti. Ich pravidelná prenosnosť vedie k mnohým zlým návykom, ako je uloženie na prikrývku alebo iný plyšový povrch. To blokuje prúdenie vzduchu pod notebookom.

Ak je to možné, použite svoj laptop na rovnom povrchu, alebo aspoň sa uistite, že nie je položený na prikrývkach, ktoré môžu zablokovať prúdenie vzduchu. Laptop , ktorý je položený na stole bez obrusa, má väčšiu šancu na dlhodobejšiu životnosť.

2. Neopatrná manipulácia s notebookom

Zatiaľ čo stolné počítače sedia pohodlne vo vašej kancelárii na jednom mieste, notebooky sú vystavené všetkým druhom manipulácie.

3. Neustále vybíjanie batérie

Batérie sa časom zhoršujú – pri prvom zakúpení môžete dostať osem hodín na plné nabitie, ale po niekoľkých rokoch môže dôjsť k degradácii na šesť alebo sedem hodín.

Tento úpadok neuniká, ale možno ho znižujete rýchlejšie, než je potrebné. Hlavne, ak notebook vždy vybijete až na 0%.

4. Váš počítač čerpá značné množstvo energie a je náchylný na poškodenie pri výpadkoch napájania

To sa môže stať po výpadku napájania, po zapnutí ďalšieho zariadenia s vysokým. Napájanie vnútri počítača obsahuje niektoré základné prepäťové zdroje ochrany.

Upozorňujeme, že toto sa líši od napájacej lišty, ktorá poskytuje viac zásuviek bez ochrany pred prepätím. Odporúčame po 5 rokoch užívanie zakúpiť nový napájací kábel.

5. Čas strávený zbytočnou údržbou za čias Win XP, keď bol hardvér obmedzený a počítače boli pomalé Údržba počítača mala nejaký vplyv

A ak váš počítač beží neznesiteľne pomaly, skúste odstrániť spúšťacie programy alebo resetovať počítač – ak to nefunguje, je tu asi správny čas na inováciu hardvéru

6. Nechránené prehliadanie webu

Základné bezpečnostné postupy: aktualizujte svoj softvér (Windows aj programy, ktoré používate), použite dobrého správcu hesiel a naučte sa, ako zistiť podvody typu phishing. Môže sa to zdať triviálne, ale zlý kus škodlivého softvéru môže spôsobiť veľké škody.

Prečítajte si tiež
1. TV stolík: Zopár tipov pri jeho kúpe
2. Reproduktory
3. Lacné notebooky
4. Ako si vybrať soundbar
5. Qled vs Oled TV
6. Lacné televízory: Kompletný sprievodca

(Visited 1 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *