5 chýb pri nabíjaní iPhone, ktoré ho môžu poškodiť

iphoneZdá sa Vám, že starší iPhone vydržal dlhší čas nabitý ako teraz? Je to možné. Jedným z dôvodov, prečo je tomu tak, je ako svoj iPhone nabíjate. Veľa ľudí, si povie, nabíjanie môjho telefónu je hračka. Čo by sa mohlo pokaziť? Po prečítaní článku Vám ukážeme, že niektoré zdanlivo jednoduché návyky dokážu iPhone spomaliť, či poškodiť drahú lítiovo-iónovú batériu.

Prečítajte si tiež:
1. Samsung galaxy s7 edge vs iPhone 7s plus
2. 3 zaujímavé aplikácie pre tvoj iphone a android
3. HDR a televízory, viete akú majú funkciu?


5 chýb pri nabíjaní iPhone, ktoré ho môžu poškodiť

1. Nabíjanie na 100 %

Ak sa začnú Vaše dlane potiť, keď Vaša batéria klesne pod 90 %, je potrebné ju chladiť. Zachovať plne nabitú batériu nie je najefektívnejší spôsob, ako udržať svoje telefón v dobrej kondícií. Odborníci odporúčajú nechať svoj indikátor batérie cez deň v rozmedzí 30 až 80 percent. Takto to bude najpohodlnejšie a telefón Vám bude fungovať efektívnejšie.

Ak sa budete snažiť nechávať svoj iPhone stále plne nabitý, môže to spôsobiť stratu kapacity telefónu. 

2. Úplné vybitie batérie

Lítium-iónová batéria pri iPhone sa stáva nestálou, až keď klesne na nízky výkon. Preto by ste sa mali vyhnúť príliš častému úplnému vybitiu batérie. Každé jedno úplne vybitie batérie ju opotrebúva a znižuje jej výkon. Odporúča sa preto batériu úplne vyšťaviť raz za jeden až dva mesiace.

3. Prehriatie batérie

Tento problém nesúvisí priamo s nabíjaním batérie iPhonu, ale je vo svojej podstate dôležitý. Určite ste si už všimli, že smartfón po určitom čase na slnku, sa spomalí. Je to preto, lebo batéria iPhone zle znáša vysoké teploty. V takom prípade je potrebné telefón rýchlo schladiť. Apple uvádza, že pre iPad, Apple watch a v neposlednom rade aj iPhone, neznášajú teploty od 32 stupňov a vyššie. Hlavne v lete je dobre mať túto informáciu na pamäti, keď necháte iPhone v aute alebo vo vrecku, v nohaviciach.

4. Časté používanie bezdrôtovej nabíjačky

Zavedenie bezdrôtovej nabíjačky je určite šikovný krok vpred. Ako však môžete vidieť na videu, na batériu je zo spodnej strany vyvíjané teplo, ktoré dokáže pri dlhodobom používaní poškodiť zariadenie.


5. Používanie nesprávnej nabíjačky

Apple nabíjačka je navrhnutá tak, aby pri úplnom nabití, teda pri 100 percentách sa automatický znížil výkon. Všetke ostatné káble tretích strán, ktoré ne sú špeciálne navrhnuté pre iPhone, túto vlastnosť nemajú. Práve tento prípad by mohol spôsobiť škodu na batérií Vášho apple IPhone smartfónu. Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach alebo sa pridajte k našim odberateľom a buďte vždy informovaní medzi prvými. Milujemeelektroniku na fb.

Pridajte sa k našim odberateľom! [mc4wp_form id=“351″] Chcem iPhone 7

(Visited 116 times, 11 visits today)
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...