Vyberáme Sony televízor do 430 eur

sony-bravia-kdl-32Vyberáme Sony televízor do 430 eur. Našimi základnými kritériami sú FULL HD rozlíšenie pri uhlopriečke 32 palcov, čiže 80 cm. Chceme, aby televízor bol označený ako LED TV. Posledným dôležitým bodom je pre nás jedenkrát scart vstup a dvakrát USB vstup. Do užšieho finále sa dostali televízory, SONY Bravia KDL-32W705C a SONY Bravia KDL-32WD757. Energetické označenie oboch výrobkov je A.

Spoločné znaky:
Vďaka Full hd rozlíšeniu si dokážete vychutnať lepší obraz vo vysokom rozlíšení. Sony sľubuje pomocou svojho procesora vylepšiť aj nie úplne kvalitný obraz, Reality Pro je už vyššie spomenutý procesor, ktorý zdokonalí pixel a takto vytvára čistý obraz. Jednotlivé časti každej scény sa analyzujú a porovnávajú so špeciálnou obrazovou databázou. Takto sa dokáže odstrániť nežiadaný šum.


sony-kdl-2
Prečítajte si tiež:
1. Prečo si kúpiť OLED televízor?
2.Vyberáme LG LED televízor do 500 eur
3.Televízory Panasonic TX-55DX603E vs TX-55DX650E

Pozitívom je, že tieto televízory obsahujú funkciu Smart TV. Určite Vás poteší, keď si môžete pustiť obľúbený klip cez youtube na svojom televízore, alebo si trošku posurfovať na internete. Cez WI-FI dokážu televízory naraz načítať až desať zariadení. Funkcia Screen Mirroring da možnosť vidieť fotografie zo smarftfónu na obrazovke televízora.

Súčasťou televízorov je aj basreflexný reproduktor. Ten vytvára čisté zvuky od ostrých výšok až ku hlbokým basám.

Rozdielne znaky:
Prvým rozdielovým bodom je dynamická frekvencia. SONY Bravia KDL-32W705C má 200 Hz. Na druhej strane SONY Bravia KDL-32WD757 má dynamickú frekvenciu 400 Hz. K tomuto je potrebané napísať, že tieto čísla nepredstavujú reálnu hodnotu.

Výrobcovia pri dynamických (obnovovacích) hodnotách niekedy popisujú vysokú hodnotu, no skutočnosť je len zlomok z tohto čísla. Je to skôr marketingový ťah. Koho by zaujímalo viacej podrobnosti -> Dynamická frekvencia vysvetlenie  Ďalším rozdielom je počet HDMI vstupov. SONY KDL-32W705C ich má 4. SONY KDL-32WD757 ich má iba 2.

FunkcieSONY Bravia KDL-32W705CSONY Bravia KDL-32WD757
Dynamická frekvencia200 Hz400 Hz
Počet HDMI42

TIP
Naše odporúčanie je SONY BRAVIA KDL-32W705C. Vychádzame z počtu HDMi vstupov a jeho celkovej obľúbenosti u zákazníkov. Dynamickú frekvenciu príliš v úvahu neberieme. Dôvod sme už spomenuli vyššie.

Chystáte sa kúpiť v blízkej dobe nový televízor? V takomto prípade si neváhajte stiahnúť náš e-book, 4 hlavné tipy pri nákupe televízora. Určite Vám pomôže pri výbere televízora do spálne alebo obývačky.

(Visited 268 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...