Prečo si kúpiť OLED televízor?

oled-televízorSkratku OLED ste už pravdepodobne počuli, ak nie tak ide o najvyšší stupeň televízorov na trhu, OLED televízor začína byť konečne dostupný aj priemernému spotrebiteľovi.

Takáto televízia ponúka lepšiu kvalitu obrazu. Má tmavšiu čiernu a jasnejšiu bielu farbu. Oled tv má zníženú spotrebu energie a kratšiu dobu odozvy oproti tradičnému LED televízoru. Prečo nie každý vlastní jednu? Vzhľadom k tomu, že je to ešte stále relatívne drahé a len dve spoločnosti LG a Panasonic v súčasnosti využíva túto technológiu vo svojich televíznych panelov.

Výhody oled displeja
Výhodou OLED displeja je preloženie jednoduchého obrazu na kvalitný obraz s väčšou vnímavosťou a plynulosťou samotného displeja.  Fanúšikovia domáceho kina a hráči hier budú svoju OLED televíziu milovať. Je asi 1000-krát rýchlejšia ako štandardné LED podsvietenie. Plynulosť obrazu je rýchlejšia aj ako televízor s LCD displejom.

Zároveň je lepšia ako klasická plazma. OLED televízory majú úžasnú hlbokú čiernu a jasnejšiu bielu, lepšiu presnosť farieb, rovnako ako i už spomenutý plynulý pohyb. Kúp si aj ty OLED televíziu po kliknutí na odkaz nižšie.

TIP
Doprajte si Váš OLED televízor. Pozor! Doprava zdarma. Kliknite na tlačítko zakúpiť televízor.

Prečítajte si tiež:
1. Televízory LG 43UH6207 vs LG 43UH603V
2. Televízory Panasonic TX-55DX603E vs TX-55DX650E
3. Televízory Samsung UE40H6470 vs UE40H6400

Aký je rozdiel medzi OLED, LCD, či LED?
OLED televízor odkazuje na uhlíkovú fóliou, ktorá je umiestnená vo vnútri panelu pred sklom. Ich panely vysielajú svoje vlastné svetlo, zatiaľ čo bunky v LCD displeji vyžadujú externý zdroj svetla. Sú využívané ako obrie podsvietenie jasu.

Tradičný LCD displej má podsvietenie, tzv. chladnú-katódu. Tá je jednotná v celej zadnej časti obrazovky.

To znamená, že to, či obraz je čierny alebo biely priamo závisí od jasu na celej doske displeja. LED podsvietenie znamená, že ak určitá časť obrazovky bola čierna, potom diódy boli vypnuté. Takto obraz vyzeral tmavšie. Toto je lepšie riešenie než CCFL podsvietenie, ale stále má svoje problémy. LCD osvetlenie nie je úplne v synchronizácií s pixelami.

Pri Led televízorov svetlo zo svetlých časti obrazu prechádza do tmavších obrazov. V OLED televízoroch samotné pixely produkujú svetlo a dokážu čierne podsvietenie vypnúť. Výsledkom OLED displeja je fantastický živý obraz. Tu si zakúpte Oled tv

Pridajte sa k nám:


(Visited 197 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...