Najlepšie televízory pre rok 2016

zakriveny-televízorAk uvažujete nad kúpou televízora v roku 2016, ste konfrontovaný s celkom rozmanitým a hlavne zložitým televíznym trhom.

Prečo? Pri výbere je potrebné brať v úvahu rôzne technológie panelu (Led, Edge Led, či Oled).

Ďalšia vec, ktorú si všimnete je rozlíšenie (HD či UHD). Chcete vysoký dynamický rozsah?Ak je odpoveď áno, tak potom nasleduje otázka úrovni výkonu HDR. Zakrivenú alebo plochú obrazovku? Určite každý sa stretol aj s dilemou, ktorá značka je pre Vás ta najlepšia.

TIP
V tomto je potrebné byť troška sebcom v zmysle pozrieť sa na Vaše vlastné potreby ohľadom televízora. Definujte si, ktoré funkcie sú pre Vás dôležité a ktoré nie sú. Stačí vychádzať zo svojich pozorovacích zvykov. Premýšľajte najmä o akú veľkú obrazovku máte záujem. Nezabudnite na vzdialenosť (Odporúčaná vzdialenosť je 2,5 násobok veľkosti uhlopriečky od sedačky). Berte v úvahu aký druh zdrojov budete používať.

Toto sú najlepšie televízory pre rok 2016

1.LG OLEDE6 Séria

Najnovšie OLED TV „Obraz na skle“ kombinujú ohromujúci kontrast s ešte zaujímavejším ultratenkým dizajnom a výnimočným zvukom.
55-palcový: LG OLED55E6 | 65-palcovy: LG OLED65E6

+ úrovne čiernej
+ tenký dizajn
– zobrazovanie jasných farieb
– veľmi drahý

OLEDE6 je neuveriteľne tenký. Navrhovaná technika vytvára podľa mnohých jednoducho najkrajšíu TV všetkých dôb. Nie je to rozhodne len o peknom výzore televízora. Každý pixel OLED-u vyrába vlastné svetlo a farby nezávislé od ďalších podnetov. OLEDE6 séria prináša úrovňou kontrastu a fotobunkou kvalitu, ktorú nie je možné porovnávať s LCD displejom.

Vytvára krásne hlboké, čierne odtiene bez náznaku akéhosi „krvácanie“ farieb. Toto nie je možné vidieť na súčasných LCD obrazovkách. Vysoký kontrast zdrojov HDR i štandardný dynamický rozsah pri týchto televízoroch nadobúdajú lepšiu kvalitu ako pri akomkoľvek inom televízore.

Solídny zvuk sa produkuje v dolnej časti obrazovky. Menšie mínus tejto série sú niektoré detaily v jasnejších HDR častiach. Občas to môže spôsobiť prchavý farebný šum. Televízor nie je lacný, no na druhej strane je ozaj skvelý.  Tu si zakúpte televízor

Prečítajte si o jednom z najlacnejších LG oled televízoroch. Napriek nízkej cene oled TV LG 55EG910V má nádherný obraz.

2. Samsung KS9500 Séria

Tieto nápadne svetlé televízory robia vynikajúcu prácu s ohľadom na krásu najnovšieho obsahu HDR formátu.
65-palcové: Samsung UE65KS9500 | 75-palcové: Samsung UE75KS9500 | 88-palcové:Samsung UE88KS9500

+ Skvelá kvalita obrazu
+ Úžasné HDR a zvuk
– Drahý
– Nie pri všetkých je zakrivená obrazovka

Samsung bola prvá značka, ktorá zaviedla televízor schopný ukazovať kvalitné fotografie s vysokým dynamickým rozsahom v roku 2015. Na tomto úspechu stavia aj tento rok a prináša sériu KS9500.

Táto séria je predurčená k predstaveniu celého potenciálu HDR. Čo to znamená? Prináša neuveriteľne reálne, dynamické a dramatické obrázky, ktoré obsahujú podrobnejšie informácie o farbe v jasných obrazoch. Je to oveľa pokrokovejšie ako pri predchádzajúcich sériach. Televízor urobí najlepšiu konverziu otáčania štandardných fotografií s dynamickým rozsahom do HDR.

Prečítajte si tiež našu recenziu o super uhd televízore samsung UE55KS7000. Kvalitný super uhd, ktorý je svojou kvalitou porovnateľný aj s televízormi vyššej triedy a ceny.

Použitie priameho LED osvetlenie znamená, že jas televízie môžete nastaviť nezávisle na sebe. KS9500 je schopná dodať niektoré nádherne hlboké odtiene čiernej farby spolu s nadčasovým jasom.

Občas vidieť jemné akoby oblaky pri veľmi jasných objektov na obrazovke a niektoré nastavenia spôsobujú prúhovanie v HDR farbách. Máte záujem o tento typ televízora? Tu si zakúpte televízor

3. Panasonic DX802 Séria

Napriek cene za DX802 televízory kombinujú nádherný dizajn s vynikajúcou kvalitou obrazu a zvuku.
50-palcovePanasonic TX-50DX802B | 58-palcovePanasonic TX-58DX802B

+ Dobrá hodnota TV
+ Skvelý SoundBar
– Nemajú tak jasné zobrazenie HDR  ako niektorí ich konkurenti
– Štandardný kontrast nie je najlepší

Obsahuje úžasne znejúci 12-reproduktorový externý audio systém, natívnu UHD obrazovku. Má podporu pre prehrávanie vysoko dynamického rozsahu a šikovný, no zároveň jednoduchý Smart TV.

Tieto DX802 majú jedinečný dizajn. Obrazovka je zavesená do dvoch stojanov, ktoré ma držia dve strieborné nôžky. Medzi týmito nôžkami je externý zvukový reproduktor.

Vyberáte televízor, no neviete čo si všímať a na aké funkcie sa zamerať? Potom čítajte viac v tomto článku ako vybrať televízor.

Pri LED osvetlení niekedy môžete vidieť nežiaduci dopad svetla okolo jasných obrazov na obrazovke. Za predpokladu použitia adaptívnej funkcii podsvietenia TVS na najvyššom nastavení, DX802 vyrábajú veľmi pekné obrazy s HDR a SDR obsahom.

Spôsob, akým každý pixel OLED vyrába vlastné svetlo a farby nezávisle na iných podnetov znamená, že OLEDE6 séria prináša úrovňou kontrastu a fotobunkou jednoducho obraz, ktorý nie je možné porovnávať s LCD displejom.

4. Sony W805 / 809C Series

Tento vynikajúci Full HD rad televízorov dokazuje, že nemusíte mať rozlíšenie 4K, aby ste videli nádhernú kvalitu obrazu.

W805C: 43 palcové: Sony KDL-43W809C | 50-palcové: Sony KDL-50W805C | 55-palcový: Sony KDL-55W805C | W809C: 43 palcov: Sony KDL-43W809C | 50-palcový: Sony KDL-50W809C | 55 palcový: Sony KDL-55W809C

+ Výnimočná kvalita obrazu
+ Priestorovo úsporný dizajn
+ Výborná cena v porovnaní s 4K TV
– Neobsahuje 4K / iba support UHD
– Android TV rozhranie je pomalé

sony-televízor-w805


sony w805

Začína byť čoraz ťažšie nájsť TV s veľkou obrazovkou, ktorá nenesie znaky UHD. Napriek tomu stále existuje veľa ľudí, ktorí nemajú záujem o UHD televízory. Radšej sa obrátia na kvalitné HD TV za rovnaké peniaze ako 4K televízor za relatívne nízku cenu.

Cue A / 809C série Sony W805, ktoré poskytujú pravdepodobne najlepšiu kvalitu obrazu HD, pričom to stojí oveľa menej ako dnešné moderné 4k uhd televízory.

Základný kameň kvality tejto série je položený v pokračovaní a vylepšovaní chýb od roku 2015. Sony zobralo na vedomie kritiku pri modelu roku 2015 a pripravilo si vylepšené verzie pre pokračovanie. Android rozhranie by bolo v podstate akceptovateľné pri menšej ponuke, pretože viac aplikácii na tv by už ho spomalilo.

Prečítajte si o jednom z najlepších 4k hdr sony televízorov KD 55DX9305Tento typ televízora sa vyznačuje nádherným obrazom a ultra tenkým dizajnom za ktorý získal aj ocenenie.

V niektorých prípadoch by bolo lepšie využiť externý zvukový systém, pretože vstavaný niektoré detaily nedokáže čisto prehrať.

Zakúpte si televízor s porovnateľnou kvalitou obrazu ako majú 4K televízory, no za prijateľnejšiu cenu. Tu si zakúpte televízor

Za zmienku v roku 2016 ešte určite stoja aj televízory série LG OLedB6, Panasonic DX902, Sony xd9405, Samsung k5600, či Panasonic dx600.

Páčil sa Vám náš článok? Pridajte sa k nám na fb stránke alebo sa prihláste na odber našich noviniek a nášho e-booku. Stále chcete vedieť viac? V tom prípade si prečítajte ďalšie naše tipy pre najlepšie televízory tu.

(Visited 1 962 times, 1 visits today)
Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...