5x funkcii, ktoré Vám pomôžu pri výbere televízora

oled-televízorModerné televízie sú stále tenšie a mnohé z nich pokorili aj hranicu jedného centimetra. Celkom prirodzene tým vzniká otázka, ako je niečo také možné a kam vlastne výrobca umiestňuje celé technické vybavenie televízora. Trend zužovania profilu televízie zasiahol každého jedného výrobcu televízorov a tí už sami vyvíjajú nové technológie, ktoré im to umožňujú. Najväčší podiel na stále tenších televízoroch má technológia zobrazenia.

Vedeli ste, že
Pôvodné CRT televízie museli byť hlboké, pretože to vyžadovala samotná technológia obrazu. Naopak, moderné OLED televízie môžu byť tenké aj jeden centimeter, pretože jednotlivé pixely svietia samé o sebe a ich veľkosť je nepatrná.

Stále sa však výrobcovia stretávajú s problémom, ako zladiť tenký obraz a neustále sa zvyšujúce nároky zákazníkov na technické vybavenie televízora. Riešenie našli celkom efektívne – všetky obvody, čipy, procesory a konektory sú umiestnené v stojane. Ten je preto k televízoru napojený bez vôle a nedá sa odpojiť.

Ukladanie týchto súčiastok do stojana je však záležitosťou extrémne tenkých a teda aj drahších televízorov. Keď hrúbka obrazu presahuje približne 2 centimetre, je možné všetky súčiastky a konektory uložiť za displej a stojan odpojiť.

Tu si zakúpte televízor

5 funkcii, ktoré by Vás mali zaujímať pri výbere televízora

Zrkadlenie obrazovky
Vďaka technológii zrkadlenie obrazovky pripojenia môžete použiť inteligentný telefón alebo tablet ako diaľkové ovládanie, alebo bezdrôtovo prehliadať obsah, hrať hry aj ďalšie na veľkej obrazovke televízora. Všetko je navyše veľmi jednoduché a otázkou skutočne len niekoľkých dotykov.

Prečítajte si tiež:
1. Televízory Panasonic TX-55DX603E vs. TX-55DX650E
2. Televízory Samsung UE40H6470 vs UE40H6400
3. Televízory LG 43UH6207 vs 43UH603V

3D zvuk
Tie najlepšie zvukové systémy majú zvyčajne veľké a ťažké reproduktory s kvalitnými zosilňovačmi. Do tenkého tela súčasných LED televízorov sa taká výbava nezmestí, napriek tomu sa Samsungu podarilo vyladiť zvuk pre maximálny pôžitok. A to dokonca s 3D priestorovým efektom. S celkovým výstupným výkonom 20 wattov reproduktory perfektne ozvučia aj najväčšie miestnosti. Ak aj napriek tomu budete chcieť siahnuť po externých reproduktoroch / domácom kine, k televízoru ich môžete bez problémov pripojiť.

Prevod 2D do 3D
Televízor podporuje aj konverziu, čo znamená, že obyčajné 2D vysielanie prepočíta do 3D, aby ste neboli obmedzení ponukou „naozajstných“ 3D filmov. Konvertovaný obraz nie je tak dokonalý ako ten, ktorý už bol v 3D natočený, ale výsledky aj tak stoja za to. Ak vás 3D prestane baviť, môžete okuliare zložiť a vychutnávať si klasický 2D obraz. Tu si zakúpte televízor

Aktívne 3D
Vďaka aktívnemu 3D sa môžete doslova ponoriť do deja. Aktívne 3D funguje tak, že sa na obrazovke rýchlo striedajú zábery pre ľavé a pravé oko. Aktívne okuliare snímky filtrujú, čím vzniká stereoskopický dojem priestorového obrazu v maximálnej kvalite.

zrkadlenie-obrazovky-televízora


zrkadlenie obrazovky

Full HD obraz

Vychutnajte si perfektný obraz. Jemné rozlíšenie FullHD (1920 × 1080 pixelov) je v dnešnej dobe štandardom a 200 Hz CMR sa postará o ostrosť aj v rýchlych scénach, napríklad pri sledovaní športu alebo v akčných filmoch. CMR je skratka pre Clear Motion Rate. Vďaka tejto funkcii nemusí mať panel naozaj fyzických 200 Hz, ale inteligentná technologická výbava televízie (čipová sada, typ panelu a podsvietenie) obraz dopočítava tak, aby bol rovnako kvalitný. Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach.

(Visited 310 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...