Sony KD-49XE7077 recenzia

sony kd-49xe7077 program v 4k uhd rozlíšeníZariadenie Sony KD-49XE7077 s rozlíšením 4K a HDR, je vynikajúca možnosť, ak chcete vylepšiť Váš televízny zážitok.

Ak hľadáte 4K televízor s kvalitnými obrazom a krásnymi farbami pri relatívne nízkej cene, tak tento televízor od Sony je vhodným riešením.

Nákup 4K HDR televízora je možno pre niekoho hazard, ak nevie, ktoré vlastnosti si pri výbere 4K TV všímať. No, tento TV viete kúpiť v podstate ku kvalite za vynikajúcu cenu.

Sony KD-49XE7077 4K UHD TV a jeho vlastnosti

Dizajn a funkcie

Sony KD-49XE7077 má štíhly profil, takže nebude problém, ak ho chcete pripevniť na stenu. Má jemný hliníkový rám. Je úzky a vyzerá elegantne. Počas sledovania televízie nepôsobí vôbec rušivo, práve naopak. Občas si ho ani nevšimnete, že tam je.

Hľadáte LED alebo LCD televízor do 799 eur?

Hlavný stojan podstavca je vyrobený z plastu, je robustný a z väčšej vzdialenosti vyzerá akoby bol kovovým. Spoločnosť Sony naozaj nenávidí káble a stojan dômyselne odvádza káble a zabezpečuje, aby neboli viditeľné zo sedačky.

nastavenia obrazu sony 4Ktv

Model XE70 je dodávaný s jediným tradičným diaľkovým ovládačom. Pri pohľade z boku je televízor tenký, pričom postupne k spodnej časti sa zväčšuje. Dizajnovo to nie je až tak príťažlivé, ale ocenili sme to pri lepšom zvuku.

Jediná vec, ktorá je o Sony XE70 značne nepríjemná, je zahrnutie kompozitných vstupov, ktoré sú charakteristické pre staršie televízory. Tv môžete aktualizovať na najnovšie televízne technológie, ale stále si nechajte Nintendo Wii v prevádzke.

Sony KD-49XE7077 4K UHD TV môžete získať už za menej ako 699 eur

Zistiť aktuálnu cenu v obchode

Obraz

Sony XE70 používa LCD panel s okrajovým LED osvetlením. Podporuje 4K Ultra HD rozlíšenie (3840 × 2160) pri 60p a 10-bitovú farbu. Spoločnosť Sony nemá rád diskusiu o špičkovom jasu, ale niektoré zahraničné blogy hovoria o vlastných meraniach, ktoré ukazujú maximálny jas približne 370 nitov. To je dosť ďaleko od 1000 nitov potrebných pre nálepku UHD Premium, ale XE70 je taktiež dosť ďaleko od UHD Premium cien za televízor. Takže v tomto je to taký zlatý stred.

sony kd-49xe7077 program v 4k uhd rozlíšení 1

sony kd-49xe7077, program v 4k uhd rozlíšení

Sony XE70 podporuje HDR (High Dynamic Range) v najzákladnejšom tvare. To znamená, že je kompatibilný so spoločným HDR10, ale nie s HLG (Hybrid Log-Gamma) alebo s Dolby Vision. Neznamená to však nič zlé, pretože HDR 10 používajú 4K Blue-ray prehrávače, taktiež Netflix, a v neposlednom rade aj Amazon Video.

Pri sledovaní obrazu cez satelitnú televíziu v HD rozlíšení nebolo možné, aby televízor vynikol svojou kvalitou. Na druhej strane pri sledovaní obrazu cez Netflix s obsahom HDR alebo 4K UHD filmov sa už dostavil skutočný zážitok zo sledovania 4K UHD televízora.

sony kd-49xe7077 program v hd rozlíšení

sony kd-49xe7077, program v hd rozlíšení

Smart TV

Ponuka aplikácií je slušná. Okrem služieb Netflix a Amazon získate aj YouTube. Na rozdiel od televízorov Sony, ktoré sa ďalej rozširujú, XE70 nepoužíva inteligentný operačný systém Android TV.

To nie je zlá vec, pretože Android TV ešte stále nevystupuje ako ustálený a rýchly operačný systém. Jednoduché rozhranie je založené na Linuxe, ktoré je intuitívne a vhodne reaguje. Problém sme mali s nainštalovaním niekoľkých slovenských a českých aplikácií.

Konektivita

Ďalšie pripojenia zahŕňajú tri vstupy HDMI (všetky HDCP 2.2, dve HDR sú „friendly“), tri porty USB a digitálny optický výstup. K dispozícii je Wi-Fi na, ale dostanete aj ethernetovú zásuvku, ak chcete mať stabilnejšie spojenie

sony kd-49xe7077 konektivita


sony kd-49xe7077 konektivita

Výkon

Ak sa pýtate na to, či má tento TV dobrý výkon, tak odpoveď je áno. Pre požadovanú cenu je Sony 49XE7077 vynikajúcou voľbou. Len upokojte svoje očakávania, pretože ide o vstupnú televíziu a existujú určité nevyhnutné kompromisy.

Pozrite si ako si vybrať ten správny OLED alebo QLED televízor pre vás.

Sony 49XE7077 je určený pre bežných majiteľov televízorov, ktorí chcú pekný obraz za dostupnú cenu. Spoločnosť Sony pri tomto modele TV nenadhodnocovala svoje schopnosti, čo sa bežne stáva pri hľadaní cenovo dostupnejších televízorov.

Obraz je ostrý a všeobecne bez šumu, keď sa zvyšujú zdroje nad 1080p (full hd). Pri technológii Ultra HD využívate mimoriadne jemné detaily a štruktúru bez prílišného spracovaného obrazu.

Model XE7077 je skvelý aj v zobrazení farieb. Tradične je to jedna z najsilnejších stránok spoločnosti Sony a to, čo dostanete, je dosť žiarivé i tlmené, a pritom vyzerá skutočne presvedčivo. Sony KD-49XE7077 dokáže dosiahnuť tú správnu úroveň odtieňov farieb, ktoré by ste skôr čakali od drahších televízorov. Najlepšie je, že neexistujú žiadne farebné prúžkovania, ktorým trpia niektoré drahšie televízory.

Kontrast

Kontrast je silný pre LCD TV. Existuje jasný rozdiel medzi tieňmi a oblasťami, ktoré majú byť jasné, či sa už pozeráte na televízor so zapnutými alebo vypnutými svetlami, obraz zriedka niekedy vyzerá plochý alebo vyblednutý.

Je to o to zaujímavejšie, pretože XE7077 nepoužíva akýkoľvek lokálny alebo zónový dimming (stmievanie). Naopak SonyKD-49XE7077 používa stmievanie rámu, ktoré nie je tak presné a nemôže stmaviť špecifické oblasti. Čierna nie je úplne správne čierna, ale je dostatočne hlboká, aby neodvrátili pozornosť, hlavne ak sledujete štandardný obsah dynamického rozsahu (HDR).

To je spôsobené skutočnosťou, že televízia nikdy nie je jasná. Ako sme vyššie spomenuli, jas 370 nitov je absolútne maximum, pričom TV všeobecne pracuje hlboko pod tým.

Prepnite na vysoký dynamický rozsah a zariadenie XE70 sa automaticky prepne na predvoľbu HDR. Môžete to vylepšiť, ale televízor štandardne nastaví jas a kontrast na maximum. Výsledok sú svetlejšie plochy profitujúce z väčšieho objemu farieb a vizuálu pri malej obetavosti čierneho výkonu.

sony kd-49xe7077 program v hdr rozlíšení

sony kd-49xe7077 program v hdr rozlíšení

Nedostatok čiernej môžete vidieť, ak je na obrazovke veľká oblasť tmy. To znamená, že keď sledujete na TV širokouhlý film s čiernymi pruhmi hore a dole. Nie je to príliš zreteľné, ak sa pozeráte na tie filmy so zapnutými svetlami alebo ak si pozriete filmy v celoobrazovom formáte. Ak však uprednostňujete prostredie čierneho kina, šedú namiesto čiernej môžete zbadať.

Osvetlenie je jednotné. Nerovnomerné osvetlenie je niekedy viac rušivé než trochu šedej. Sony KD-49XE7077 nepreukazuje žiadne škaredé svetelné škvrny.

Existujú niektoré veci, ktoré môžu pomôcť so šedou frabou, aj keď to problém nevyriešia. Najprv mierne znížte jas. Nie toľko, že to vyvráti bod HDR, ale znížiť ho o 5 – 10. To by mohlo pomôcť.

Prečítajte si tiež ako si vybrať televízor.

Nastavenia obrazu majú tiež možnosti rozšírenia kontrastu a nastavenia čiernej. Obe si v takom prípade nastavte na stredné. Potom v nastavenia zrušte spracovanie pohybu, aby ste zabránili lesklému efektu obrazu.

Hry

Pre hráčov hier, máme nejaké dobré správy. Spoločnosť Sony jasne venovala pozornosť input lagu, pretože herný režim je veľmi efektívny. Vstupné oneskorenie je asi tak 22 ms. To je dostatočne nízke pre všetkých, okrem tých najnáročnejších hráčov. Stačí pridať hernú konzolu a užívajte si hranie.

Ako si vybrať lacný televízor?

Zvuk

Sony televízor dokáže rozpoznať priestorový zvuk. Možnosti virtuálneho priestorového priestoru v skutočnosti ešte stále nedokážu nahradiť ozajstný priestorový zvuk.

Zvuk, ktorý dostanete je v celku viac ako priemerný. Tónová rovnováha je vhodná na bežné sledovanie. Ak chcete získať viac emócií alebo čo najviac využívať hlasitý zvuk filmu, možno budete chcieť investovať do niektorých dobrých soundbarov.

Pre:

  • Ostrý a čistý obraz
  • Vynikajúce farby
  • Pôsobivý kontrast
  • Režim hry s nízkou odozvou

Proti:

  • Žiadne lokálne stmievanie
  • Niekedy zobrazuje sivú pri HDR
  • Uvítali by sme viac aplikácií kompatibilné s OS

Záver

Model Sony KD-49XE7077 prekračuje svoj cenový potenciál. Ak hľadáte televízor s rozlíšením 4K a HDR bez šumu obrazu, je to vynikajúca možnosť. Má ostrý obraz s pôsobivým ovládaním farieb a kontrast je dostatočný na to, aby vám ukázal, čo HDR dokáže.

Trochu sivosti počas prehrávania HDR znamená, že XE7077 nie je obrazovkou pre nadšencov hardcore AV. Je však pre každého, kto chce aktualizovať zo starého HD modelu, to prináša príchuť novej generácie.

Je tiež ťažké argumentovať k pomeru kvality, k veľkosti obrazovky a ceny. Už len tým, že tak kvalitný televízor kúpite za menej ako tisíc eur, je určite viac ako chvályhodné.

Sony KD-49XE7077 je televízor s vysokou hodnotou pre tých, ktorí hľadajú chuť 4K a HDR.

(Visited 1 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *