kd55 dx9305

Sony KD 55XD9305, skvelý 4K televízor do 1700 eur

Sony KD 55XD9305 je 55 palcový model televízora pre rok 2016. Je vybavený Utra HD 4K rozlíšením a high dynamic range (HDR).

Televízor sa môže pochváliť funkciou Sony Slim backlight drive, procesorom X1, no i androidom pre smart TV. Viac k tomu si povieme v priebehu recenzie.

Na rozdiel od iných výrobcov UHD HDR TV sa Sony rozhodla, že nebude získavať pre tento model certifikát Ultra HD Premium. Rozhodli sa tak napriek tomu, že tento tv by certifikát získal.

Vlastnosti televízora Sony KD 55XD9305

  • Uhlopriečka obrazovky: 139 cm
  • Smart televízor: áno
  • DVB-T/T2 tuner: áno
  • DVB-S / S2: áno
  • DVB-C / C2: áno
  • Druh televízorov: LED
  • 4K televízory: áno

obraz

  • Rozlíšenie: 3840 x 2160
  • Zobrazovacia frekvencia panelu (Hz): 100
  • Prehnutá obrazovka: nie

Vstupy / výstupy

  • Scart: áno
  • USB port: áno
  • Počet HDMI vstupov: 4
  • Slúchadlový výstup: áno
  • Počet USB vstupov: 3
  • Počet SCART vstupov: 1

Ďalšie funkcie

 • Wi-Fi: áno
 • HbbTV: áno
 • LAN konektor: áno
 • Podpora kodeku H.265 HEVC: áno

Dizajn

V hornej časti je televízor ultra tenký. Jeho hrúbka zodpovedá približne 12mm, no smerom nadol sa rozširuje už do 36mm. Je to spôsobené reproduktormi a panelmi. Rám okolo obrazovky je skutočne veľmi tenký. Na prednej strane rámu je znázornené logo Sony.
kd-55dx9305

Televízor drží v strede prakticky strieborný podstavec. Práve to môže byť výhoda, ak tv nemáte v úmysle zavesiť na stenu. Môžete ho prakticky položiť aj na užší stolík, pretože stojan tv nie je limitovaný „nožkami“ široko od seba. Sony KD55XD9305 získala ocenenie REDDOT DESIGN AWARD WINNER 2016 za mimoriadny dizajn.

Pozrite si, ktoré sú najlepšie televízory a prečo nimi sú.

Obraz

Ako už bolo vyššie spomenuté zaujímavosťou je, že v Sony sa rozhodli nepoužívať označenie Ultra HD Premium pre 4K televízory. To všetko napriek tomu, že televízory spĺňajú všetky podmienky.

Obrazovka Sony sa môže pochváliť obrazom, ktorý je ostrý, jasný a má dobrý kontrast.

KD55XD9305 používa technológiu x-tendenciu Pro Sony Dynamic Range, ktorá zobrazuje lepší kontrast pri HDR, SDR (Standard Dynamic Range) obsahu. Všetko sa deje za pomoci úrovne Local Dimming pre každú časť obrazovky.

Spoločnosť Netflix dokonca odporúča tento typ televízora od Sony. Samotné Sony sa netají tým, že série XD93 a XD94 majú najlepší obraz.

Na tomto má svoj podiel aj 4K procesor X1. Táto technológia potláča šum a zvýrazňuje detaily tu pomocou 4K Reality Pro zvyšuje čistotu, kvalitu každého pixelu, to potom zvyšuje ostrosť obrazu takýmto spôsobom a za pomoci upscaling sa snaží priblížiť obsah 4K obrazu.

Technológia Slim backlight využíva dva svetlé LED moduly, ktoré dokážu urobiť obrazovky 50 na 50 v jednoduchosti napísané. Efektívne vypne osvetlenie v jednej polovici obrazovky, zatiaľ čo v druhej je na maxime. To má za následok zlepšenie kontrastu televízora. Vo väčšine obsahu to funguje dobre, ale pri niektorých nie.

Má v sebe kombinovať výhody bočného podsvietenie Edge-lit a priameho podsvietenie typu Full-array. Ponúkne preto nielen tenký panel ako Edge-lit, ale tiež presnejšie lokálne stmievanie typické pre priame podsvietenie. Slim Backlight Drive využíva dvoch radov LED modulov pre bočné podsvietenie umiestnených po stranách LCD panela.

vedeli ste, že
pri slim backlight drive každý modul je napojený na samostatný svetlovodný panel, ktorý osvetľuje jednu zo zón. Vďaka tomu je možná presnejšie zonálne ovládanie ako v prípade klasického LED LCD panelu typu Edge-lit. Zároveň je možné zachovať tenký panel.

Radi hráte hry na svojom televízore a potrpíte si na kvalitu i zážitok, tak potom si prečítajte o televízor Philips 65PUS7601.

Farebný priestor obrazu spĺňa viac ako 90% DCI P3 spektra. Môžeme povedať, že hovoríme o skutočne skvelom obraze.

Východiskový režim obrazu XD93 nie je veľmi pekný. Občas sa môže zdať príliš veľa modrej. Našťastie Sony má viac režimov. Režim Cinema Home a Kino vyzerajú oveľa lepšie. Pri základnom režime zobrazuje tu krásnu sivú, ale aj zelenú farbu.

Televízor Sony má všeobecnú tendenciu ísť k nedostatočnému nasýteniu farieb. Výnimky sú kvalitnejšie obsahy, kde robí pravý opak a prináša krásne farby.

Pri nastavení kontrastu na vyššiu hodnotu, získate pri tomto type tv aj lepší obraz. Majte však na pamäti, že vyšší kontrast nesie so sebou aj vyššiu elektrickú spotrebu.

Hľadáte oled tv so skvelým obrazom za prijateľnú cenu, tak v tom prípade musíte mať LG oled 55EG910V.

Nastavenie HDR videa je automatické. HDR je predvolený pre akýkoľvek HDR 10 obsah. Televízor s touto funkciou prináša skutočne krásny obraz.

Aj bez funkcie Local Dimming (je automaticky zapnutá), Sony KD 55XD9305 produkuje veľmi dobrú úroveň čiernej.

Pokiaľ si budete chcieť na tv zahrať hru, tak režim hra si jednoducho nastavíte v nastaveniach obrazu. Ak si pri hre tento režim nezapínate, určite si ho nabudúce zapnite.

Ak si nezapnete režim hry a beriete kvalitu hrania vážnejšie, potom bude pre vás input lag stále vysoký. Bez zapnutia tohto režimu je input lag okolo 90ms.

chcem tv sony kd55dx9305kliknutím prejdete na nákup

3D obraz

XD93 zobrazuje 3D obraz s realistickejšou hĺbkou. Televízor využíva LCD panely typu VA, takže sa bude jednať o aktívne 3D okuliare.

Ovládač

Spoločnosť Sony upustila od predchádzajúceho smart diaľkového ovládača „one flick“. Namiesto tohto je v balení pomerne štandardný diaľkový ovládač s pogumovanými, ale za to mäkkými tlačítkami. Najpoužívanejšie tlačítka sú umiestené v strede ovládača.

Smart TV

Rozhodnutie sony ísť s platformou Android pre smart, nie je podľa nás úplne štastné. Android ešte nie je na úrovni webOS a nemá až takú podporu. No do budúcna sa to možno zmení. Usporiadanie aplikácia je naopak výborne.

kd-55dx 9305

TV prichádza taktiež s integrovaným mikrofónom cez bluetooth. Môžete vyhľadávať hlasom a rozpoznávanie je prekvapivo spoľahlivé.

Konektivita

 • USB: 3x
 • Hdmi: 4x
 • Scart: 1x

Jednotlivé vstupy a výstupy modelu XD93 sú roztrúsené všade možne, ale sú veľmi komplexné. Pri pohľade zo zadnej strany dole vpravo existujú tri usb porty. Z toho jeden je USB 3.0.

Na ľavej strane je umiestnený scart port i audio – video vstup. Ak by ste mali v pláne streamovať 4k hdr videá, tak najlepšie by to bolo pomocou kábla.

V strednej časti sú štyri HDMi vstupy. Všetky HDMI sú 2.0 a 2.2 kompatibilné. Môžete ich používať s externými zdrojmi 4k.

Televízor podporuje televízny signál cez DVB – T/T2, DVB – C, DVB – S/S2.

Zvuk

Sony kd 55xd9305 poskytuje slušný zvuk, ktorý vyplní pokojne aj väčšiu miestnosť. Ak by ste mali pocit, že basy horšie počuť, tak je to dané tým, že sú umiestnené v spodnej časti televízora. Vyriešiť sa to dá pripojením napríklad subwooferom.

Túžite po televízore do spálne? Panasonic tx 40ds630e je na to ako stvorený.

Spotreba

Spotreba energie je relatívne uspokojivá a nízka. Pre štandardnom režime, ktorý je nastavený ako základný má spotreba okolo 62W. Pri zapnutí iného režimu alebo sledovania v HDR sa samozrejme spotreba zvýši.

Pre:

 • ultratenký dizajn
 • 4k uhd kvalita obrazu
 • upscaling

Proti:

 • android smart tv

Záver

Sony KD 55XD9305 je nádherný 4k televízor s pokročilými funkciami. Úroveň výkonnosti obrazu je skutočne vysoká. Veľmi dobrú úlohu zohráva upscaling a ponúka krásne predstavenie UHD obrazu.

Ak sa pre tento TV rozhodnete, tak Vás očarí aj funkcia HDR.

Zakúpiť Sony kd 55DX9305 tu.

KD 55xd9305 patrí medzi televízory sony, ktoré majú najkvalitnejší obraz. Ako už bolo spomenuté, televízor dostal aj ocenenie za dizajn. Televízor si môžete zakúpiť kliknutím na odkaz vyššie.

(Visited 1 times, 3 visits today)
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *