Tv Sony – sprievodca

tv sonyVäčšina televízorov Sony s vysokým rozlíšením 4K sú vynikajúce alebo prinajmenšom skvelé technológie. Toto platí pre všetky modely spoločnosti Sony.

Zatiaľ čo prémiové televízory vyrábané značkou sú skutočne vynikajúce, dokonca aj niektoré z lacnejších variant možností ponúkajú niektoré skvelé funkcie. Niektoré z nich by sa za normálnych okolností mohli radiť k prémiovým technológiám.

Inteligentná platforma Android TV od spoločnosti Sony nie je na dnešnom trhu najlepšia, ale určite patrí k najlepším a ponúka niektoré jemné a ľahko použiteľné funkcie inteligentnej televízie a aplikácií, ktoré prinášajú skvelú užívateľskú prívetivosť a dokonca aj niektoré funkcie, ktoré sa nenachádzajú v mnohých konkurenčných smart TV systémoch.

Z hľadiska cien a celkovej kvality, Sony 4K Ultra HD televízory, sú veľmi podobné televízorom Samsung. To znamená, že sú o trochu lepšie ako ekonomickejšia trieda televízorov LG. To sú spravidla tie tv, ktorých suma nepresahuje 900 eur a vyššie.

Televízory Sony 4K nie sú úplne lacné, existuje však na trhu dostatok rôznych modelov pre veľmi širokú škálu Vášho rozpočtu, a mnoho modelov s nižšou cenou. Tie sú potom skutočne cenovo dostupné ku technológii a kvalite, ktorú ponúkajú.

Tv Sony a jej hlavné vlastnosti

Televízory Sony X-Série Bravia 4K ultra HD prichádzajú s množstvom kľúčových funkcií, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou ich funkcie displeja a inteligentnej televízie.

Nie všetky tieto modely sa nachádzajú vo všetkých modeloch radu X, pretože niektoré sú prémiové technológie vyhradené pre televízory vyšších kategórií v sérii. No väčšina televízorov X-Série je vybavená väčšinou nižšie uvedenými technológiami.

HDR a označenie „4K HDR“

Televízory spoločnosti Sony od modelu X850C majú funkciu HDR. Spoločnosť prevzala túto stratégiu návrhu a priniesla ju do všetkých TV Bravia vyrobených od roku 2016.

Verzia technológie HDR Sony od roku 2016 však teraz patrí pod označenie certifikácie „4K HDR“ (od inej ako samotnej spoločnosti Sony) a prichádza s pozoruhodnými vylepšeniami a štandardizáciou pre vynikajúci vrcholový jas, hlbšie čierne úrovne a vyššiu kalibru 10- Bitovú farbu, ak je to možné.

Dolby Vision

Dolby Vision je riešením HDR, ktoré vám priamo do obývačky prinesie strhujúci filmový zážitok.
dolby-vision-vs-hdr-10

4K procesor X1

4K procesor X1 od spoločnosti Sony je technológia jadra procesora vo vnútri televízorov série X a robí vynikajúcu úlohu pri vykresľovaní 4K vizuálov. Pri spustení inteligentných platforiem televízorov i upscalingu pomocou obsahu 4K UHD s maximálnou pridanou ostrosťou.

Najmä v prípade televízorov Sony 4K UHD je 4K procesor X1 skutočne inovatívnou technológiou, ktorá pomáha zobrazeniam tejto značky prinášať lepšie zaostrenia pohybu a ovládanie rozmazania. Taktiež pri upscaling-u obsahu iného ako 4K. Toto sme mohli vidieť pri starších 4K UHD TV tejto značky.

Prečítajte si sprievodcu televízormi LG.

Technológia X-Reality PRO

Technológia X-Reality PRO televízorov Sony série X je vlastne akýsi podsystém procesora X1, ktorý sme vysvetlili vyššie. Táto technológia X-Reality PRO je verzia technológie upscaling od spoločnosti Sony, ktorá sa používa vo všetkých moderných televízoroch 4K a funguje skvele.

Robí vynikajúcu prácu pri poskytovaní niektorých najlepších upscalingov obsahu SD a 720p (pri slabšom rozlíšení mení na vyššie rozlíšenie). Nehovoriac o absolútne vynikajúcom rozširovaní obsahu Full HD a Blu-ray HD, až k tomu, že rozlíšenie, ktoré nie je 4K, skutočne vyzerá lepšie ako niektorý z natívnych streamov 4K.

Technológia Procesor X1 Extreme™

Hlboká čierna a prirodzené farby obraz oživia. Procesor X1 Extreme™ ovláda precízne a samostatne viac ako 8 miliónov pixlov, ktoré vyžarujú vlastné svetlo. Televízor OLED potom vytvára výnimočný a inovatívny kontrast.

Displej Triluminos

Triluminos Displej je v podstate verzia Sony širšia technológia farebných gamutov, ktorú ponúkajú všetky hlavné značky a ako taká je veľmi podobná technológii kvantových bodov používanej v televízoroch SUHD 4K spoločnosti Samsung a televízoroch vyššej kategórie LG.

To, čo spoločnosť Sony odlišuje od týchto iných značiek, je jednoduchá skutočnosť, že ponúkajú farebné vylepšenia, ktoré sa dodávajú s displejom Triluminos dlhšie ako ostatní výrobcovia.

Najnovšie modely ponúkajú vo svojej verzii Triluminos vylepšenie farieb na báze fosforu. Na rozdiel od starších televízorov už s kvantovými bodmi.

Vylepšené zvýšenie farieb prináša televízorom Sony s vysokým rozlíšením 4K skutočne vynikajúce farby. No hlavne s vylepšeniami, ktoré ponúka vyššie uvedený motor X1 procesora 4K.

triluminos displej vs standard displej


zdroj: pc zoznam

Prečítajte si sprievodcu televízormi Samsung

X-tendenčný dynamický rozsah

Táto funkcia spolu s procesorom Sony X1 a technológiou HDR (High dynamic range), pomáha televízorom Sony dodávať vysoký dynamický rozsah. Je to dôležitou súčasťou televízorov značky Sony.

Toto sú naše tipy na kúpu skvelých televízorov.

Zvuk a audio technológie

Audio technológia televízorov Sony je všeobecne veľmi dobrá. Technológia ClearAudio od spoločnosti Sony a množstvo ďalších zvukových špecifikácií spolupracujú v týchto masívnych zoskupeniach reproduktorov, aby naozaj ponúkali niečo, čo je viac ako typické, pokiaľ ide o zabudovaný priestorový zvuk.

Ak ste fanúšikom televízora 4K so skutočne výnimočným zvukom, v tomto ohľade sú absolútne víťazmi najvyššie televízory radu Xd od radu Sony.

Platforma inteligentnej televízie

Televízory Sony série 4K série X majú všetko s inteligentnou platformou Android TV a ako celok musíme vyhlásiť, že ide o veľmi dobrú technológiu rozhrania.

Platforma Android TV zaostáva trochu za skvelým televízorom Samsung 4K a skutočne vynikajúcou webOS pri televízorov LG 4K, Android sa tiež veľmi zlepšil a osvedčil sa ako jeden zo spoľahlivých 4K smart TV OS.

Problémy, ako je obmedzený výber aplikácií a niektoré dôležité medzery vo funkciách, boli opravené spoločnosťou Sony. Dnešný výber aplikácií dostupných pre Android TV v modeloch Sony 4K je dnes skutočne skvelý.

Na druhej strane inteligentné diaľkové ovládanie, ktoré je dodávané s televízormi s vyšším modelom, stále zaostáva za vynikajúcimi diaľkovými ovládačmi Samsung a LG, a to hlavne kvôli nedostatku ovládacích prvkov pohybu. Je to dané touchpadom, ktorý môže pôsobiť trochu neohrabane.

Ako si vybrať televízor?

Vlastnosti zobrazenia

Zatiaľ čo televízory Samsung 4K TV ponúkajú mierny náskok na celkovú kvalitu oproti Sony, môžeme tvrdiť, že predovšetkým vyššie modely Sony sú vynikajúcimi televízormi.

Ide najmä o vlastnosti zobrazenia športových prenosov, rýchlych akčných filmov, alebo hrania hier, ovládanie rozmazania pohybu a technológie rozmazania. Okrem toho vyššie percento televízorov z týchto vyšších modelov Sony ponúka vynikajúci kontrast a lepšiu farbu ako ich náprotivky LCD značky Samsung.

Navyše všetky 4K televízory spoločnosti Sony ponúkajú pevnú robustnú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a nepredstavujú vizuálne príťažlivý, ale väčšinou zbytočný trik zakriveného dizajnu obrazovky. S týmto názorom nemusí každý súhlasiť, aj keď aj my sa mu prikláňame.

Vedeli ste, že Sony TV roku 2015 a 2016 porazili v kvalite aj také Tv ako sú Tv Samsung, či TV LG? Samozrejme hovoríme skôr o nižšej a strednej triede týchto tv modelov. Pokiaľ ide o OLED Tv, tak stále sú najlepšie na tom televízory značky LG.

Spoločnosť Sony nebola iba jednou z prvých spoločností, ktoré ponúkli HDR, sú to tiež oni, kto prvýkrát ponúkli rozšírený farebný rozsah prostredníctvom filtrov fosforov alebo kvantových bodiek, a to vo forme jeho špecifikácie Triluminos Display.

Aký 4K TV si kúpiť?

Konektivita

Spoločnosť Samsung je kráľom prepojenia medzi hlavnými značkami vďaka svojim externým a ľahko rozšíriteľným mini-boxom One-Connect a One-Connect.

Spoločnosť Sony ponúka rovnako vstavaný konektor pre pripojenie k všetkým svojim 4K televíznym modelom.

To znamená, že všetky ich televízory sa dodávajú so všetkým, čo potrebujete pre plnohodnotný streamingový obsah UHD a všeobecný balík na pripojenie k internetu. Najnovšia verzia HDMI, USB, plná kompatibilita s kompresiou HDCP 2.2 a 4K prostredníctvom HEVC a VP9 sú všetky prítomné.

Ceny televízorov Sony

Vo všeobecnosti platí, že televízory Sony sú oproti rovnakým televízorom spoločnosti Samsung, o niečo drahšie. Na druhej strane niektoré z vynikajúcich modelov nájdete za prijateľnejšie ceny.

Najlepšie modely

Za najlepšie modely považujeme samozrejme OLED Sony a televízory radu XE i XD. Odporúčame si prečítať o televízore sony xd9305.
Pozrite si ponuku Sony TV na andreashop

Záver

Televízory Sony sú určite správnym riešením pri úvahe nad kvalitným televízorom do domácnosti. Vychádzajúc z toho, že tv značky Samsung majú jednu z najlepších nižších a stredných modelov televízorov, tak televízory Sony dosahujú minimálne rovnakú kvalitu. Potom ich nevýhodou bude vyššia cena.

Televízory Sony 4K UHD dokážu vďaka svojim technológiám pekne zobrazovať aj športové prenosy, či akčné filmy. Sú to najčastejšie body, pri ktorých uvidíte kvalitu daného televízora.

Prečo si kúpiť televízor Sony:

 • 120 Hz obnovovacia frekvencia aj pri nižších cenových modeloch
 • Veľmi dobrý cenový rozsah
 • Vynikajúce zobrazenie v rýchlom akčnom, natívnom obsahu 4K
 • Vynikajúca farba s displejom Triluminos
 • Úžasné úrovne kontrastu vo väčšine modelov
 • Upscaling
 • Veľa aplikácií a prístupu k obsahu
 • Vynikajúci zvuk v prémiových televízoroch
 • HDR


Prečo si televízor Sony nekúpiť:
 • Žiadne natívne obnovenie 240 Hz
 • Platforma Android TV by mohla byť o niečo lepšia
 • Mierne drahšie prémiové televízory oproti iným značkám
(Visited 1 times, 4 visits today)
No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *