Televízory Samsung – sprievodca

samsung tv
Spoločnosť Samsung je jedným z lídrov dobre navrhnutých 4K Ultra HD televízorov. Celkovo je rad televíznych televízorov Samsung ultra HD považovaný za jeden z najkvalitnejšie predávané 4K UHD televízory.

Televízory Samsung 4K ultra HD ponúkajú predovšetkým bohatý zoznam štandardných konektorov, farieb, kontrastu, upscalingu a inteligentných televíznych funkcií. Tie sú všeobecne známe ako výnimočné v kvalite, ktorú vykonávajú, alebo keď chcete mať vysokokvalitný displej, vynikajúcu farbu.

Zaujímavú budúcnosť konektivity prepojenú cez OneConection (vysvetlenú ďalej), alebo inteligentná televízna platforma, to je niekoľko vecí, ktoré z modelov televízorov Samsung zaujmú.

Televízory Samsung a jednoduchý sprievodca

Televízory spoločnosti Samsung sú bohaté na funkcie, ktoré sú navrhnuté tak, aby maximalizovali kvalitu zobrazenia a skúsenosti s prístupom k obsahu. Všeobecne poskytujú vynikajúcu úroveň interactivity a rýchlosti spracovania inteligentných televízorov pre všetky funkcie, ktoré prichádzajú s týmito technológiami.

Na druhej strane, televízory Samsung 4K UHD môžu niekedy zaostávať v určitých technológiách, ktoré majú poskytovať ideálnu úroveň obnovy pohybu a efektívne zobrazovať rýchle video alebo herné akcie, a to najmä pri natívnom 4K ultra HD rozlíšení.

Vysoký dynamický rozsah UHD TV Premium

Všetky televízory samsung sú certifikované UHD Alliance ako televízory, ktoré zodpovedajú štandardom Ultra HD Premium a dynamickému rozsahu pre HDR. To znamená, že tieto televízory prinášajú špičkový jas, ktorý dosahuje až nad 1100 úrovní a bohaté hlboké čierne úrovne, ktoré nie sú jasnejšie ako 0,05 nits pre „úplne čierne“ medzery na obrazovke.

Táto špecifikácia HDR tiež znamená, že tieto 4K televízory prinášajú širokouhlú farbu Gamut s viac ako 92% pokrytím farieb DCI-P3 a 10-bitovou farebnou variáciou pre oveľa hladšiu farebnú gradáciu.

Výsledkom je vysoká úroveň kontrastu, ktorá úplne porazí modely SUHD roku 2015 od samsungu, dokonca aj vlajkovej lodi JS9500. V porovnaní so svojimi staršími verziami, sú televízory dokonalejšie o pokročilé špecifikácie HDR. Hlavnou technológiou, ktorá za touto vysokou kvalitou dynamického rozsahu stojí, je HDR 1000.

Spolu s ostatnými vlastnosťami, napríklad ultra black, prinášajú vysoko kvalitné HDR s vysokým špičkovým jasom, ktoré môžu prekročiť 1450 bodov pri bodových testoch a hlbokých čiernych úrovniach, ktoré môžu ísť tak nízko ako je 0,001 nitov (S aktívnym lokálnym stmievaním)

Quantum Dot

Nano Crystal Color roku 2015, je technológia vylepšovania farieb s kvantovými bodmi. Táto funkcia, ktorá závisí od filmov malých nanočastíc, ktoré menia farbu LED svetla a poskytujú hlbšie, pestrejšie a bohatšie sekundárne farby na televíznej obrazovke. Vytvárajú o niečo hlbšiu farebnú bohatosť a živosť a zároveň zvyšujú realitu v obrazovke na obrazovke. Samozrejme, existovali chyby v zobrazení okolo kvantových bodov.

V modeloch Super UHD 2016 bol Nano Crystal Color premenovaný na Quantum Dot, ale je to v podstate rovnaká paleta farieb, ktorá rozširuje a zdokonaľuje technológiu obrazoviek filtrov s kvantovými bodmi medzi podsvietením LED a LCD displejom.

Podsvietenie plného poľa MultiZone

Táto funkcia sa nachádza len v niektorých z najlepších televízorov SUHD a najvýraznejšia je v televízore JS9500, ktorá je vlajkovou loďou v televízii 2016 SUHD a v modeli 2016 KS9800.

Ako naznačuje názov, technológia prináša širokú škálu stmievajúcich a osvetľovacích zón za obrazovkou presným riadením celého radu mimoriadne jasných LED diód.

Toto sú takmer dokonalé 4K HDR TV.

Pohybová rýchlosť

Všetky televízory Samsung 4K TV prichádzajú s technológiou pohybu, aj keď staršie modely obsahujú niektoré prehnané ľubovoľné čísla na pokrytie predpokladaných „zdokonalených“ obnovovacích rýchlostí. Zdá sa však, že spoločnosť štandardizovala túto prax na dve základné normy, ktorými sú Motion Rate 120 a Motion Rate 240.

Pohybová rýchlosť 240 predstavuje skutočnú natívnu obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a pohybovú rýchlosť 120. Televízory Samsung 4K v každej sérii predstavujú natívnu obnovovaciu frekvenciu 60Hz. Čím je vyššia natívna obnoviteľnosť, tým lepšia bude televízia v porovnaní s rýchlym obsahom. To sú hry, akčné filmy i športové prenosy.

V televízore 4K série 2016 KU je v prípade všetkých modelov Motion Rate 120 (60 Hz natívna obnovovacia frekvencia), zatiaľ čo televízory SUHD ponúkajú Motion Rate 240 (natívne obnovenie 120 Hz)

Technológia Peak iluminator

Je jedným z dvoch kľúčových vlastnosti kvality HDR v televízore Samsung. Ponúka vyššiu možnosť úrovne jasu. Pozor, existuje však Peak iluminator Pro pre vyšší rad modelu a Peak iluminator pre nižší.

peak iluminator samsung

Technológia Precision Black

Táto technológia je druhou hlavnou vlastnosťou kvality HDR. Podpora samsungu ju definuje ako stmievanie LED za najtmavšou oblasťou obrazu pre väčší kontrast a tmavšiu čiernu. Jasnejšie prvky však ostávajú reálne jasné. Opäť existuje Precision Black pre nižšie rady a Precision Black Pro pre vyššie.

ultra black samsung tv

Procesor

Technológia spracovania televízorov spoločnosti Samsung je takmer jednotne vynikajúca a platforma Tizen smart TV všetkých modelov pracuje s veľkou rýchlosťou a efektívnosťou. Stále však existujú rozdiely v kvalite v závislosti od ceny televízora.

Najlepšie 4K televízory Samsung SUHD ponúkajú procesorový výkon X8 pre skutočne rýchlu platformu a obsahovú funkčnosť. Naopak, televízory série JU a niektoré z nižších modelov SUHD sú vybavené štvorjadrovými procesormi X4.

Sprievodca: Ako si vybrať televízor?

Technológia Upscaling

Zdokonalenie televízora 4K UHD je dôležitým prvkom tejto technológie pre maximálne využitie obsahu s obsahom 4K. Nákup 4K UHD televízie s upscalingom na trhu, kde väčšina obsahu stále nie je natívna 4K vo svojom rozlíšení, stojí za to.

V jednoduchosti, program bez rozlíšenia 4K zdokonaľuje jeho opätovným spracovaním tak, aby vyzeral ostrejšie.

V prípade tejto technológie spoločnosť Samsung nazýva svoju verziu jednoduchým názvom UHD Upscaling a môžeme povedať, že funguje skvele. Bez ohľadu na to, či sa nachádzajú na televízore SUHD alebo niektorom z iných modelov. Samsung QE55Q8C je kvalitný qled televízor od samsungu.

One-Connect a One-Connect mini 

One-Connect a One-Connect Minidva rôzne externé zariadenia, ktoré sú pre televízory Samsung 4K veľmi jedinečné. Čo obe zariadenia robia, je poskytnúť externý sekundárny zdroj portov pre pripojenie, ktorý pokrýva všetky tie porty, ktoré sa normálne nachádzajú aj na televízoroch samotných.

Čo robí tieto zariadenia tak veľmi užitočné je, že môžu byť rýchlo nahradené aktualizovanými modelmi bez toho, aby nahradili celý pripojený televízor, keďže sa objavujú celkom rýchlo nové možnosti pripojenia pre televízory radu 4K.

one connect
V televízoroch s vysokým rozlíšením 4K UHD u vyšších modelov od spoločnosti Samsung je k dispozícii zariadenie One-Connect a v televízoroch v nižších je to voliteľné príslušenstvo, ktoré je možné zakúpiť samostatne.

K dispozícii je aj mini-verzia, ktorá sa nazýva mini-box One-Connect, ktorý ponúka menej pripojovacích portov (pre HDMI, USB, Ethernet). Poskytuje aj určitú úroveň zabezpečenia v budúcnosti.

Platforma inteligentnej televízie OS Tizen

Platforma inteligentnej televízie, ktorá sa nachádza v televízoroch Samsung, sa nazýva OS Tizen. Je to skvelé užívateľské rozhranie a ovládacia technológia. Zatiaľ čo webOS od spoločnosti LG je podľa nášho názoru nadradenou, intuitívnejšou i rýchlejšou platformou. Tizen ľahko spadá do kategórie druhých najlepších a stále to znamená kvalitu.

S niektorými skvelými funkciami interaktivity, ako je hlasové vyhľadávanie, technológia S-Recommendation (ktorá ponúka nové možnosti zábavy založené na predchádzajúcich osobných voľbách) a plnú kapacitu prehliadania webových stránok. K dispozícii je tiež „Smart Hub“ platformy Tizen pre rýchly a jednoduchý prístup k obľúbeným programom, aplikáciám a online obsahu.

Patria tu bežné zdroje, ako sú Netflix, Amazon, alebo YouTube. Inteligentné diaľkové ovládanie Samsung nie je ešte tak dobré ako diaľkové ovládanie LG Magic.

Vlastnosti zobrazenia

Televízory Samsung 4K UHD sú jedny z najlepších na trhu. Platí to najmä pre televízory SUHD najvyššej úrovne a niektoré z najlepších modelov série KU.

Pokiaľ ide o kapacitu jasu, úroveň čiernej farby, kvalitu farieb a kontrast, televízory vyšších radov Samsung porážajú svojich konkurentov. Iba OLED televízory od spoločnosti LG prinášajú to, čo považujeme za vynikajúcu kvalitu obrazu. Prečítajte si aký je rozdiel medzi QLED televízorom od samsungu a OLED od LG.

Technológia Quantum Dot a kombinácia Peak Illuminator Pro, Ultimate a Precision Black v lepších televízoroch SUHD zabezpečujú fantastickú kombináciu vynikajúceho kontrastu a širších farebných gamutov, zatiaľ čo plnohodnotné podsvietenie LED zdokonaľuje tieto funkcie. Dokonca aj televízory Samsung s bočným osvietením ponúkajú vynikajúcu intenzitu osvetlenia, a to vďaka skvelej vysoko výkonnej technológii LED.

Na druhej strane mnohé z televízorov Samsung UHD so strednou až nižšou úrovňou neposkytujú niektoré vynikajúce ovládanie rozmazania pohybu a manipuláciu s rozmázaním. V tomto majú výhodu modely 4K od spoločnosti Sony.

Konektivita

Pre začiatočníkov ponúkajú tieto televízory štandardné pole 4 porty HDMI 2.0 s HDCP 2.2 a plnú kapacitu pre 4K kompresné kodeky VP9 a HEVC (H.265). Okrem toho majú tri porty USB, ethernetový port, Kompozitný kombo, porty pre digitálny, aj konvenčný zvuk. Samozrejme i pripojenie WiFi a WiFi Direct

Tieto porty a pripojenia sú pomerne štandardom pre všetky televízory s názvom 4K UHD. Modely od spoločnosti Samsung vynikajú tým, že buď dodávajú alebo majú kompatibilitu s výrobcami One-Connect a One-Connect mini. Ako bolo spomenuté vyššie, sú to externé pripojovacie boxy.

Je možné ich nahradiť podľa potreby do budúcnosti pripravenej konektivity. Hlavne, keď sa objavia nové štandardy. To robí televízory spoločnosti Samsung o niečo šetrnejšie k budúcnosti ako väčšina modelov konkurentov. Táto kompatibilita s externým boxom je štandardnou súčasťou všetkých novších modelov televízorov Samsung 4K.

Jedinou našou sťažnosťou je, že od roku 2016 niektoré z nižších modelov 4K TV už nemá 4 porty Hdmi a 3 porty USB, ale len 3 porty Hdmi a 2 USB porty. Na Slovensku ich nájdete pod modelom od samsungu, napríklad KU alebo K.

Viete, ktorá je najobľúbenejšia značka televízora čitateľov milujemeelektroniku.eu?

Najlepšie tv modely

Teraz, pokiaľ ide o niektoré návrhy na konkrétne značky, tak to sa trochu líši v závislosti od vášho rozpočtu i špecifických potrieb. Môžeme však aspoň vymenovať niektoré z najlepších modelov. Môžete si ich pozrieť priamo na stránke spoločnosti Samsung v kategórií SUHD alebo QLED.

Pre cenovo dostupnejšie televízory, no so 4K rozlíšením si pozrite túto ponuku od tpd.sk

Zváženie cien Tv Samsung

Televízory Samsung s vysokým rozlíšením 4K Ultra HD nie sú v žiadnom prípade na cenovo dostupnejšom konci širšieho spektra značiek UHD TV, ale majú dostatok cenových rozdielov, aby spĺňali množstvo rôznych rozpočtov.

Navyše takmer bez výnimky sú modely, ktoré ponúkajú v rade SUHD alebo QLED, veľmi dobré. Takže bez ohľadu na cenu, za ktorú si ich kúpite, získate kvalitu, ktorá stojí za to.

Záver

V konečnom dôsledku je momentálne Samsung celkom pravdepodobne najlepším výrobcom 4K TV na trhu. Stáva sa tu silná konkurencia od spoločnosti Sony. Celkovo má Samsung trochu lepšiu kvalita 4K televízora. Pri LCD modelov Samsung samozrejme pokorí aj LG. No v porovnaní QLED s OLED je podľa nás na tom o trochu lepšie LG so svojim OLED tv.

Pre kúpu TV Samsungu hovorí:

 • Inovatívne technológie ako Quantum Dots a HDR
 • Budúce pripojenie
 • Priemerný prístup k obsahu
 • Dizajn
 • Široký rozsah cien
 • Žiadne výrazne zle 4K televízne modely
Proti kúpe TV Samsungu hovorí:

 • Niektoré rozpočtové modely ponúkajú slabé rozmazanie pohybu a rozmazaniu
 • Vlajkové televízory by mohli byť o niečo lacnejšie
 • Úplné podsvietenie chýba v modeloch s nižšou cenou

 

(Visited 1 times, 2 visits today)
Rating: 2.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Názor na “Televízory Samsung – sprievodca

 1. Marek

  Zdravím, mám Q7F 65″ ale pri prehrávaní niektorých 4k filmov (dátový tok okolo 70-80) mi film seká. Dá sa to nejak vyriešiť? Potrebujem nejaký Smart box alebo kde môže byť problem a ako ho vyriešim?Ext disk mám 3.0.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *