qled samsung qe55q8c

Samsung QE55Q8C, kvalitný a zakrivený QLED TV

Model QE55Q8C je televízor z novej rady QLED od spoločnosti Samsung.

Táto rada je umiestnená medzi Q7F a špičkovým Q9F. Obidve veľmi pôsobivé televízory v mnohých ohľadoch.

Preto nie je žiadnym prekvapením, že Q8C ponúka výnimočný jas a obrovský rozsah farieb. Zároveň používa špičkové filtre na obrazovke, ktoré poskytujú vynikajúce obrázky v jasných podmienkach, v miestnosti.

Hlavné vlastnosti TV Samsung QLED

 • Technológia obrazovky Samsung QLED
 • 55-palcový (140cm) televízor 4K HDR
 • Podpora HDR10, HDR10 + a HLG HDR
 • Eden inteligentná platforma
 • Prehrávanie multimédií z DLNA a USB
 • Výrobca: Samsung

Požiadať o televízorSamsung QE55Q8C

Dizajn

Strieborný kovový zadný panel sa považuje za menej náročný ako tmavšia zadná časť modelu Samsung Q9F. Hoci je to dôležité len vtedy, keď sa pravidelne pozeráte na zadnú časť televízora:).

Jedna kontroverzná vec na obrazovke QE55Q8C je, že je zakrivená. Je to v ostrom kontraste s plochými modelmi Q7F a Q9F. Pre hlbší pohľad na dôvody zakrivených televízorov si pozrite nášho užitočného sprievodcu. Zakrivené televízory.

Prečítajte si tiež porovnanie QLED vs OLED.

Dodávané so sériou sú dva diaľkové ovládania: ovládač so všetkými tradičnými tlačidlami a minimalistický „inteligentný“ diaľkový ovládač. Kombinuje kovovú podobu s výrazne zníženým počtom tlačidiel, ergonomickým rozložením a prístupom k najjednoduchšiemu a najpoužiteľnejšiemu systému ovládania hlasu. Ten je videný na televízii.

Zostavenie obrazovky QE55Q8C namontovanej na jej stojane je trochu komplikované . Televízor sa vyplatí aj tým, že poskytuje mimoriadne jednoduchú počiatočnú inštaláciu, ktorá dokonca vidí automatické ladenie televízora na pozadí, zatiaľ čo pokračujete inými inštalačnými krokmi.

Samsung QE55Q8C a jeho vlastnosti

Samsung Q8C podporuje natívne rozlíšenie 4K a prehrávanie HDR. V skutočnosti podpora HDR presahuje rámec priemyselného štandardného formátu HDR10 do nového formátu Hybrid Log-Gamma (HLG). Ten je určený na HDR vysielanie. Podporuje tiež nový formát HDR10 +, rival otvoreného zdroja pre Dolby Vision.

Aká veľkosť uhlopriečky 4K televízora je ideálna do Vašej obývačky?

Spoločnosť Amazon Video oznámila, že bude podporovať HDR10 +, ale ešte neboli potvrdené žiadne ďalšie zdroje. Spoločnosť Samsung nepodporuje zariadenie Dolby Vision napriek tomu, že je k dispozícii na diskoch Blu-ray diskov Netflix, Amazon a Ultra HD.

Pravdepodobne najdôležitejším prvkom modelu Q8C je technológia Samsung QLED. To sa snaží zlepšiť už zavedený prístup Quantum Dot k reprodukcii farieb. To by malo viesť k lepšiemu jasu i farebnému výkonu.

Obraz a vlastnosti

Podľa oficiálnych čísel Samsung Q8C je schopný zasiahnuť svetlé vrcholy okolo 1500 nits – jedno z najvyšších čísel, ktoré doteraz pre televízory boli predstavené. Skutočné merania trustedreviews ukazujú na úroveň 1360 nitov.

Je to relatívne blízko k tvrdeniam spoločnosti Samsung. Tie naznačujú, že súbor môže skutočne okamžite zasiahnuť 1500 nitov plochy obrazovky, ktorá potom obsahuje oblasti s extrémnym jasom HDR.

Tento druh jasu by mal televízoru Samsung Q8C umožniť efektívnejšie zobrazovanie jasu HDR, ako je tomu pri väčšine bežných tv. To spôsobí reálnejšie farby.

Akonáhle televízor Samsung Q8C rozpozná zdroj, môžete ho ovládať pomocou inteligentného diaľkového ovládania televízora.

Získanie čo najlepšieho z obrázkov Tv Samsung Q8C je veľmi jednoduché, keď ho používate vo svetlej miestnosti. Môžete jednoducho použiť štandardnú predvoľbu obrázka s vypnutým znížením šumu.

Ak sledujete obsah SDR, budete sa musieť rozhodnúť, či ho budete chcieť pozerať so systémom Samsung HDR + v hre. HDR + agresívne zväčšuje jas a farebný obsah obrazu, aby to vyzeralo skôr ako HDR.

Ak sa pozeráte v tmavej miestnosti, budete sa musieť pokúsiť bojovať s niektorými problémami spojenými s podsvietením.

V opačnom prípade môžete znížiť jeho vplyv tým, že znížite jas obrazu a minimalizujete lokálny systém stmievania. To umožňuje, aby rôzne časti osvetlenia na okraji odvádzali rôzne úrovne svetla. Samozrejme, obidva tieto možnosti kompromitujú obraz rôznymi spôsobmi.

Samsung QE55Q8C sa v jasnej miestnosti javí ako úžasný televízor. Vďaka systému filtrovania obrazovky a spôsobu osvetlenia kvantových bodov sa znižuje negatívny vplyv odrazov na obrazovke.

Výsledkom potom sú obrázky, ktoré si zachovajú väčší jas, bohatosť farieb a predovšetkým väčší kontrast v jasnom prostredí. Platí to najmä pri sledovaní obsahu HDR alebo obsahu SDR v režime HDR +.

Táto takmer magická schopnosť „preraziť“ okolité svetlo je veľký problém. Koniec koncov väčšina domácností trávi väčšinu svojho času sledovaním televízie so zapnutými svetlami alebo vo svetlých miestnostiach.

Nie je to len schopnosť nasávať okolité svetlo, čo robí tento typ televízora takým efektívnym. Jeho mimoriadny jas je okamžite zrejmý z obsahu HDR. Práve preto má jasné, bohaté i žiarivé farby s úžasným efektom.

Navyše extrémny jas je schopný zdieľať priestor na obrazovke s pozoruhodne hlbokými a prirodzenými čiernymi úrovňami. To je zvyčajne prvou obeťou jasne osvetlenej miestnosti. Pridajte to všetko dohromady a je možné, že prvýkrát v histórii televízie máte televíznu technológiu, ktorá umožňuje aj vážnym fanúšikom AV sledovať film bez toho, aby ste museli vypnúť všetky svetlá a zatvoriť všetky záclony. Aspoň ak je tento film k dispozícii v HDR.

qled samsung 8q
Tv sa môže pochváliť presným a inteligentným 4K upscaling-om.

Jasnosť zostáva do značnej miery neporušená, keď ide o pohyb, ktorý treba riešiť. Model Q8C trpí iba malým rozrušením a rozmazaním, aj keď deaktivujete úplne celý poskytnutý systém na spracovanie pohybu. Veľa fanúšikov AV to takto uprednostňuje.

Ak prepnete na nastavenie ,,tmavých miestností“, výbušný dopad oslnivého jasu a farebných zväzkov televízora radu Q8C, sa stáva ešte výraznejším. Potom HDR obrázky mnohých konkurenčných televízorov sotva vyzerajú ako HDR.

Rovnako oceníte, aké pôsobivé hlboké čierne úrovne Samsung QE55Q8C dokáže získať podľa štandardov LCD a koľko detailov dokáže vykresliť v najtmavších oblastiach, keď používate len jeho štandardné predvolenie.

Model Q8C taktiež prekonáva akúkoľvek konkurenčnú značku TV, pokiaľ ide o množstvo detailov, ktoré dokáže reprodukovať v najjasnejších častiach HDR obrázkov. Takto sa vyhnú takmer všetkým stopám problémov „orezávania“, ktoré môžu zanechať jasne svetlé vyzerajúce biele detaily.

Televízor má problém pri obraze HDR, ktorý obsahuje zmes kontrastných, jasných i tmavých prvkov obrazu.

Televízor dokáže získať rôzne časti svojho okrajového LED osvetlenia, aby získal rôzne úrovne jasu. Potom vertikálne svetelné lúče môžu vyniknúť viditeľne na tmavých častiach obrazu, ktorý obklopuje jasný objekt.

Tento druh podsvietenia nie je v okrajovo osvetlenom svete LCD ojedinelý. Je to o niečo výraznejšie, ako je to na mnohých konkurenčných televízoroch, aj keď tu sú pomerne extrémne úrovne HDR jasu a kontrastu.

Pruhovanie podsvietenia je niekedy dostatočne silné, aby negatívne ovplyvnilo farebné tóny. Toto zvýraznenie sa zvyšuje vtedy, ak budete musieť sledovať obrazovku z uhla väčšieho ako 30 stupňov.

To sa týka aj iných značiek televízorov HDR. Najnovším modelom spoločnosti Sony sa podarilo tomu vyhnúť.

Ďalšia menšia nepríjemnosť spočíva v tom, že aj keď obrazovka TV modelu Q8C nasníma fantasticky dobre reflektované štandardy LCD, jeho zakrivená povaha urobí to, že zvyškové odrazy sú skreslené na väčšom povrchu obrazovky ako pri plochých TV modeloch.

Pri režime hry, v priemere je input lag na hodnote 27ms.

Konektivita a smart TV

Pripojenia QE55Q8C sa vykonávajú v externom poli „One Connect“ a obsahujú štyri HDMI, tri USB, Bluetooth a Wi-Fi, ale aj ethernetové siete.

Možnosti siete podporujú multimediálne streamovanie zo sieťových zariadení DLNA a prístup k širokému spektru pripojených televíznych služieb spoločnosti Samsung. Porty USB je možné použiť na nahrávanie na jednotky USB z tunera Freeview HD TV alebo na prehrávanie multimédií z pamäťových zariadení USB.

zadna strana qled tv
Pripojenie One Connect sa pripojí na obrazovku pomocou jediného kábla, aby sa znížil chaos s káblami. Tento pripájací kábel je tak tenký a takmer priehľadný, že televízor zďaleka vyzerá ako úplne bezdrôtová zóna. Stále však budete musieť skryť sieťový kábel.

Najnovšie inteligentné rozhranie Samsung „Eden“ je najefektívnejším systémom značky. Používa dobre znázornený a hladký dvojvrstvový ikonový systém na zefektívnenie prístupu k zdrojom obsahu. Uľahčuje prispôsobenie aplikácií i zdrojov, ktoré sa zobrazujú na domovskej stránke.

Je možno dobré vedieť, že Eden teraz podporuje služby Netflix a Amazon Video. Mimochodom, tieto dve služby si môžete vychutnať v kvalite 4K a HDR.

Zvuk

Zvuk je prekvapivo čistý a jasný. Čo je určite dobré pre akýkoľvek televízor s viditeľnými reproduktormi.

Spoločnosť LG ponúka OLED55B postavený na hlbokých, rovnomerných čiernych a širokých pozorovacích uhloch. Zatiaľ čo model Sony 55XE9305 spája podobné úrovne jasu a farebného rozlíšenia s TV Samsung QE55Q8C, no s mierne presnejším podsvietením, aj keď jeho obrázky nie sú v kontexte okolitého svetla.

Pre:

 • Výnimočne jasné, farebné obrázky HDR
 • Odraz tv pri svetle
 • Dizajn

Proti:

 • Cena okolo 3290 eur
 • Osvetlenie podsvietenia okolo jasných objektov HDR
 • Pásmo s niektorými farebnými zmesami HDR

Záver

Ak strávite väčšinu svojho času sledovaním televízie v svetlej miestnosti a máte rád myšlienku zakrivenej televíznej obrazovky, tak televízor od Samsungu QE55Q8C je kvalifikovaný na uspokojenie vašich potrieb.

Naozaj neexistuje žiadna iná zakrivená televízia, ktorá by bola schopná bojovať s problémami kvality obrazu spojenými s okolitým svetlom.

Požiadať o televízorSamsung QE55Q8C

Zveličené problémy s pruhovaním podsvietenia môžu byť pre fanúšikov domáceho kina obťažujúce. Ale pre príležitostnejších používateľov je Samsung QE55Q8C krásne navrhnutý a jedinečný televízor.

(Visited 1 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *