Prieskum: Akú značku televízora preferujete?

magic-remote-televízoryTento článok bude trochu kratší ako naše predchádzajúce. Budeme vychádzať z Vašich odpovedí na jednoduchú otázku.

Akú značku televízora preferujete? Vieme, že to môže byť trošku skreslené, pretože na výber televízora pôsobia aj iné vlastnosti. Niekto skôr preferuje funkcie, iní zase preferujú značku.

Cieľom nášho jednoduchého prieskumu bolo zistiť, ktorú značku televízora naši čitatelia najviac používajú, respektíve preferujú. Prieskumu sa zúčastnilo 75 ľudí. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za odpovede.

Chceli sme vedieť odpoveď na jednoduchú otázku. Akú značku televízora preferujete? Na výber sme uviedli osem značiek televízorov. Konkrétne LG, Samsung, Toshiba, Panasonic, Philips, Sencor, Sony, Orava.

Graf s výsledkami: Akú značku TV preferujete?

dotaznik k tv
Ako môžete vidieť na obrázku z grafu 29,3 percenta odpovedajúcich preferuje značku televízora Samsung. To predstavuje 22 odpovedi pre TV Samsung.

Druhým najpreferovanejším televízorom sa stal televízor značky LG. Tomuto TV dalo hlas 17 opýtaných, čo predstavuje 22,7 percent odpovedí.

V poradí tretím televízorom bol Panasonic s 15 hlasmi. To mu priradilo 20 percent hlasov.

Sony s 12 hlasmi sa umiestnil na štvrtej priečke. Sony si týmto odkrojilo 16 percent z koláčového diagramu. Nasleduje televízor značky Philips so 6 hlasmi. TV Orava s dvomi hlasmi. Na poslednom mieste sa umiestnil TV značky Toshiba. Samozrejme, že týmto nijako nechceme znížiť kvalitu vybraných značiek televízorov.

Odporúčame si zakúpiť tieto televízory.

Prečítajte si tiež:
1. HLG, hybrid log gamma zmení živé vysielanie?
2. Samsung QE55Q8C, kvalitný a zakrivený QLED TV
3. Porovnanie televízorov: QLED vs OLED

Opýtali sme sa aj na názor expertov z oblasti televízorov na vlastnosti TV

Snažili sme sa nakontaktovať na čo najviac expertov z oblastí televízorov, bohužiaľ odpovedali nám len dvaja z opýtaných. No aj tak si myslíme, že odpovede sú zaujímavé. Pýtali sme sa ich, ktoré dve až tri vlastnosti by mal televízor spĺňať, aby si ho oni sami zakúpili. Dúfame, že aj tieto krátke odpovede Vám pomôžu s ich výberom.

Otázka: Ak by ste si mali vybrať televízor pre seba, ktoré 2 až 3 hlavné vlastnosti (funkcie) by mal televízor spĺňať a prečo?

Dôležité vlastnosti pri výbere TV sú podľa použitia:

– zabudovaná wifi pre bezdrôtové pripojenie k internetu, ale i iným spotrebičom (mobil, … )
– funkcia USB klon pre nákup TV na penzióny, hotely. Takto sa nastaví do požadovanej úrovne hlasitosti, jasu, nastavenia programov jedného TV a ostatne sa pomocou USB môžu naklonovať
– biely televízor do detskej izby alebo do kuchyne
– možnosť pripojenia TV na 12/24V, napríklad pre kamióny, chaty, lode.

Za túto odpoveď ďakujeme Jurajovi Balazecovi z www.orava.eu

Otázka: Ak by ste si mali vybrať televízor pre seba, ktoré 2 až 3 hlavné vlastnosti (funkcie) by mal televízor spĺňať a prečo?

V mojom prípade by išlo o funkcie uhlopriečka (veľkosť ktorá by mi vyhovovala), rozlíšenie obrazovky (rád sa pozerám na kvalitný obraz) a potom pripojenie k Wi-Fi z dôvodu využívania aplikácií cez internet.

Za túto odpoveď ďakujeme Ondřejovi Kohoutovi z Alza.cz

Záver

Vždy si pred kúpou televízora najprv určte Vaše požiadavky na samotný televízor. Odpovedajte si na otázku, ktoré hlavné funkcie by mal TV spĺňať? Niekomu viac vyhovuje si vybrať televízor podľa značky. Je to potom jednoduchšie pri párovaní s mobilným zariadením.

Iný sa môže sústrediť na kvalitu obrazu. Ak chcete vedieť, aké sú rozdiely medzi OLED a QLED, tak si prečítajte náš článok OLED vs QLED.

Ak sa vo funkciách strácate a neviete si vybrať správne televízor, potom si prečítajte nášho sprievodcu Ako si vybrať televízor alebo aký televízor si kúpiť.

Ako vyplynulo z grafu najviac návštevníkov nášho webu preferuje značku televízora Samsung. To však hneď nemusí znamenať, že ostatné značky mu nemôžu byť rovnocenné. Vplýva na to skutočne viac faktorov. Výsledok Vám môže pomôcť, ak porovnávate dva televízory s rovnakými parametrami a rozhodne len značka.

Pomôžte nám viac pochopiť nákupný cyklus pri kúpe televízora a odpovedzte na tento jednoduchý dotazník. Nezaberie Vám to viac ako tri minúty. Výsledky neskôr opäť zverejníme.

(Visited 1 times, 6 visits today)
No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *