Prenosné TV: Recenzia Philips 24PFS5231

24PFS5231Firma Philips vyrába šikovné malé Full HD televízory a full hd monitory s tv tunerom. Ich skvelé televízory obsahujú aj dvb-t2 hevc tuner. Stojan najnovšie nahradili väčším Bluetooth reproduktorom.

Časy, kedy 24 palcový televízor bol svojou veľkosťou klenotom obývačky, je už dávno preč.

Teraz sa 60 cm televízory zaradzujú do kategórie malých prenosných televízorov. Využívajú sa napríklad v kuchyni, v detskej izbe ako monitor počítača, či v pracovni.

Philips 24PFS5231

 • Full hd rozlíšenie : áno
 • Tunerová výbava : DVB-T / T2 /C /S /S2
 • Usb port : áno
 • Hdmi vstupy : áno
 • Wi-fi : nie
 • Hbbtv: nie

PHILIPS 24PFS5231 televízor má kompletnú tunerovú výbavu vrátane HEVC (H.265) kodeku, to znamená, že si naladíte čokoľvek. Nezabúdajme, že má Full HD rozlíšenie, takže je použiteľný aj ako počítačový monitor.
Požiadať o televízorPhilips 24PFS5231

Taktiež má jeden USB vstup, kde si možno pripojiť pevný alebo flash disk, sledovať bez problémov filmy, fotografie či hudbu z USB. Môžete použiť aj funkciu time-shift (časovo posunuté sledovanie) alebo si obľúbený program rovno na USB nahrať.

Pozrite si tu, ktoré sú najlepšie televízory a prečo.

Zaujímavosťou je integrovaný 16W Bluetooth reproduktor. S rozhraním Bluetooth bude pre vás neuveriteľne jednoduché počúvať svoje obľúbené skladby a zoznamy skladieb v špičkovej kvalite zvuku.

Dizajn

Televízor má biely plastový rám, ktorý vyzerá elegantne, miesto stojana je na pevno pripojený rám pre vyššie spomínaný reproduktor. Obrazovka je ľahko naklonená, no netreba sa báť, TV istia vzadu výstuhy. Nie je však možné nastaviť výšku ani náklon, čo môže byť trošku obmedzujúce.
24PFS5231_pohľad z bočnej strany

Súčasťou TV príslušenstva je aj diaľkový ovládač, no základné tlačidlá nájdete aj pod obrazovkou. Ak však chcete TV používať skôr ako monitor počítača, tak do menu nastavenia sa dostanete len s priloženým ovládačom.

Ďalšie funkcie

To, čo mnohých z nás irituje pri SMART televízoroch tu nie je. Philips 24PFS5231 má klasické menu, na ktoré sme mnohí zvyknutí. Pokyny sú okamžité, prepínanie programov tiež a televízor hrá hneď po zapnutí. Prvotné naladenie a nastavenie je tradične jednoduché.

Do menu môžete vstupovať priamo alebo cez rýchlu voľbu. Postranný panel ponúka základné funkcie. Tak ako pri väčšine televízoroch aj tu si môžete TV programy presúvať, filtrovať alebo premiestňovať do zoznamu obľúbených.

Po pripojení usb kľúča k USB portu umiesteného na televízore, dokážete prehrávať fotografie, videá a hudbu pomocou jednoduchého prehľadávača obsahu priamo na obrazovke.

Viete, ako si máte vybrať kvalitný televízor? My sme o tom napísali jednoduchého sprievodcu.

V EPG menu si naplánujete nahrávanie TV relácií alebo si nastavíte pripomienku. Táto funkcia je veľmi prehľadná a jednoduchá. Chybou EPG je to, že pri prvom použití sa dlhšie načítava a chýba tam aj náhľad TV programov.

EPG je na obrazovke zobrazený sprievodca k vysielaným televíznym programom. EPG dovoľuje divákovi hľadať a vyberať poskytovaný obsah.

Obraz

Televízor ponúka výber zo šiestich režimov. Jeden z nich je možné si nastaviť individuálne. Obraz je celkovo slušný. Televízor patrí k tým lepším prenosným televízorom. Philips zobrazuje dosť slušný HD obsah. Obnovovacia frekvencia zodpovedá 50Hz. Pre tak malé TV v tejto cenovej relácií je to postačujúce.

tip
Pri športových prenosoch je obraz uspokojujúci. Pokiaľ by Ste ho chceli meniť, tak vypnite všetky vylepšujúce nastavenia. Takto zredukujete šum pri sledovaní programu.

Môžete tiež nastaviť funkciu zvýraznenia farieb na strednú alebo nízku úroveň. Kontrast by nemal byť nastavený na viac ako trištvrte indikátora. V číslach nie vyšší ako 86. Aj toto by malo zamedziť vzniknutému šumu v obraze.

Prečítajte si tiež:
1. Zakrivené tv, čo si najprv premyslieť pre ich kúpou.
2. Porovnanie televízorov na základe nízkej ceny, no dobrej kvality.
3. Sony KD 55XD9305, skvelý 4K televízor do 1700 eur.

Pri režime film sa môže obraz javiť ako tmavší. Môžete ho však potom prepnúť na štandard. Pri zdroji priamo z TV sa obraz zdá pestrejší, no presnosť farieb je horšia.

Televízor relatívne dobre zobrazuje aj farbu čiernu i sivú. Nie je to síce ako pri kvalitnejších TV, no ich zobrazenie je viac ako postačujúce oproti ostatným malým, prenosným LCD televízorom.

Menšou nevýhodou malých TV je, že čierne časti obrazu nie sú naplnené zeleným, či modrým odtieňom. Na druhej strane TV napriek svojej nízkej cene disponuje krajšími odtieňmi ako mnoho iných televízorov v rovnakej kategórií.

Ten, kto by chcel využiť TV namiesto monitora, tak po vhodnom nastavení tohto televízora bude spokojný tiež.

Pri TV Philips 24PFS5231 nie je práve šťastne vyriešená funkcia motion blur. Obraz pri nej trpí nezvyčajne vysokou odozvou. Tento efekt je možné vidieť ako neskorý pohyb predchádzajúci scéne.

Pri zapnutí herného režimu priemerný input lag (odozva) je výkon 26ms. Input lag je v skratke odozva ovládania s obrazom. Štandardné sú v rozmedzí od 30 do 60 ms. Tie top aj cca 10 ms.

Zvuk

Philips televízor má dobrý zvuk. Pri porovnaní s obdobnými TV v tejto kategórií so svojim zvukom vyčnieva. Na výber máte z viacerých režimov. Môžete si nastaviť oneskorenie zvuku, simuláciu priestorového zvuku, no i prejasnenie hlasu.

Systém reproduktorov televízora Philips znie oveľa lepšie ako reproduktory ostatných prenosných televízorov.

Basy na televízore sú dobre rozoznateľné i čisté. Simulovaný priestorový zvuk môže byť celkom zaujímavé spestrenie.

Pri zapojení notebooku cez HDMI sa prenesie aj zvuk. To znamená, že nemusíte využívať analógový audiovstup na televízore. To všetko pomocou integrovaných bluetooth reproduktorov.

Pri vstavanom bluetooth reproduktore si TV len ťažko zavesíte na stenu. Výkon reproduktorov 16W je o dosť viac ako zvyčajne ponúkajú televízory.

Konektivita

Konektory sú umiestnené z bočnej strany i vzadu. Nachádzajú sa tu 2x hdmi vstupy, pričom jeden je sARC výstupom. ARC výstup umožňuje televízoru posielať zvuk po HDMI kábli naspäť do domáceho kina, bez potreby prepojovania ďalšími káblami.

philips_24pfs5231_konektivita

 • Scart: 1x
 • USB vstupy: 1x
 • HDMI: 2x
 • Wi-fi: nie
 • HbbTV: nie

Potom je tu VGA vstup. Je to vlastne port slúžiaci na analogový prenos obrazu. Na bočnej strane nájdete slúchadlový výstup, ci slot pre CAM modul satelita. Samozrejme tiež jeden usb konektor.

Cam modul je zariadenie, vďaka ktorému nepotrebujete set-top box. Jednoducho ho spolu so Smart kartou zasuniete do vášho televízora a sledujete vaše obľúbené programy len s použitím jedného TV ovládača.

Pre:

 • dobrý obraz
 • zvuk
 • úroveň čiernej
 • jednoduché nastavenia
 • bluetooth reproduktor
 • full HD

Proti:

 • jeden USB vstup
 • nemá Wi-fi
 • nemá Hbbtv

Záver

Televízor pri nízkej cene určite zaujme Full HD rozlíšením. Živé i pekné farby uspokoja nejedného majiteľa počítačov. Poteší aj kvalitný zvuk. Záporom môže byť len jeden USB konektor a absencia internetu.
Požiadať o televízorPhilips 24PFS5231

Televízor Philips 24PFS5231 je svojimi rozmermi vhodný do kuchyne. Jeho možnosť využitia je tiež ako monitor k PC. Ak už vlastníte tento typ televízora a potrebujete poradiť, prikládame odkaz na podporu philips.

(Visited 1 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *