Philips 55PUS6401, 4k televízor do 700 eur


55PUS6401
Android smart televízor Philips 55pus6401 je pri rozpočte 699 eur zaujímavým 4k plochým tv s funkciou hdr. Tento model radu 6401 zaujme aj vlastnosťou ambilight. Tv je vyrábaný pre rok 2016.

Základnou charakteristickou črtou ambilight je to, že prenesie akciu mimo Vášho televízora. Vďaka nej budete mať lepší zážitok zo sledovania akčných filmov, alebo z hrania hier. Tento typ tv je určite vhodným partnerom k xboxu.

Poznáte tie najlepšie televízory? Ak chcete vedieť, ktoré to momentálne sú, čítajte najlepšie televízory nielen pre rok 2016.

Philips 55PUS6401 má tieto vlastnosti

  • Uhlopriečka obrazovky: 139 cm
  • Smart televízory: áno
  • Hmotnosť: 16 kg
  • DVB-T/C/T2/T2-HD/S/S2 tuner: áno
  • 3D televízory: nie
  • Druh televízorov: LED
  • 4K televízory: áno

Obraz

  • Rozlíšenie: 3840 x 2160
  • Prehnutá obrazovka: nie

Vstupy / výstupy

  • Počet HDMI vstupov: 4 x
  • Slúchadlový výstup: áno
  • Počet USB vstupov: 3 x
  • Počet SCART vstupov: 1 x

Ďalšie funkcie

 • Wi-Fi: áno
 • HbbTV: áno
 • LAN konektor: áno

Dizajn

Model radu 6401 od Philips nepatrí k tým ultra tenkým televízorom. Je to dané začlenením technológie ambilight. Tenké rámy tv sú sivej farby.

Ktoré štyri televízory sa oplatilo kúpiť v minulom roku vzhľadom k nízkej cene a dobrej kvalite. Prečítajte si porovnanie televízorov.

Konektory sú rozmiestnené po bočnej a zadnej strane. Televízor držia dva stojany v tvare obráteného písmena V. Philips 55PUS6401 je vhodný pre zavesenie na stenu. Celkovo tv vyzerá elegantne.

55pus6401 profil

Obraz

Televízor nepodporuje 3D technológiu. Vzhľadom k tomu, že 3D technológia sa veľmi neujala, nie je to až takým veľkým negatívom. Obraz pri premietaní 4K obsahu vyzerá ostrý. Lepšie vyzerá pri štandardných predvoľbách. To znamená, že nemusíte mať naraz pozapínané všetky nastavenia. Pri akčnom filme úplne postačí režim film.

Požiadať o televízorPhilips 55PUS6401

Farebné prevedenie je bohaté i živé. Odtiene červenej majú tendenciu vyzerať trochu oranžovo. Podsvietenie by mohlo byť taktiež trošku lepšie. Po krajoch obrazovky je možné vidieť jasné svetlo.

Úroveň čiernej je trocha obmedzená. V úplne zatemnenej miestnosti čierna prechádza do sivej farby. Naopak pri bežnom pozorovaní v jasne osvetlenej miestnosti, tieto obmedzenia nie sú vôbec viditeľné.

Funkciu natural motion môžete použiť na minimalizáciu chvenia obrazu.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, nezapínajte všetky nastavenia naraz. Ak chcete meniť nastavenia, tak si dajte pozor. Radšej sa odrazte od štandardu a urobte len minimálne zmeny v nastaveniach. V opačnom prípade by sa Vám mohli na obrazovke vyskytnúť chyby v pohybe obrazu.

Jas obrazovky televízora Philips 55pus6401 je 350 nitov. Tv nedosahuje takých dobrých výsledkov ako je tomu pri vyšších modeloch. Tie dokážu jas nastaviť až na 1000 nitov. Napriek tomu obraz televízora Philips vyzerá dobre a zaujme.

Pozrite si našu recenziu na televízor Philips 65PUS7601, ktorý Vás zaujme kvalitnejším obrazom ako ponúka Philips 55PUS6401.

Procesor Quad core pomáha udržiavať živé farby, ale aj príjemný zážitok z hrania hier. Tv ponúka bohatý katalóg hier pre ich hranie v cloude.

Farbu, ostrosť a kontrast možno nastavovať pri sledovaní HDR obsahu. Neexistuje však žiaden významný rozdiel v jemných detailoch výkonu medzi jednotlivými predvoľbami pri HDR.

Kúpiť si alebo nekúpiť zakrivený televízor?

Platforma Android tv je ešte stále o trocha pomalšia ako napríklad webOS 3. Občas pri aktualizácií môže dôjsť k zlyhaniu. To môže viesť k viacerým reštartovaniam systému. A to na kvalite smart platformy nepridáva. K tv dostanete aj jednoduchý ovládač s tlačidlom pre vstup do aplikácií netflix.

android tv 2

Konektivita

 • Počet HDMI vstupov: 4 x
 • Vstup pre satelitnú parabolu: 1 x
 • Slúchadlový výstup: 1 x
 • Počet USB vstupov: 3 x
 • Počet SCART vstupov: 1 x

Philips je vybavený pre pripojenie štyrmi Hdmi vstupmi umiestnenými na zadnej strane tv. Dva z týchto Hdmi vstupov sú ARC a jeden je MHL. Iba dva Hdmi vstupy podporujú Hdcp 2.2. Je to štandard ochrany použitý proti kopírovaniu 4k obsahu, vrátane UHD blue-ray.

Ako si vybrať  televízor podľa najlepších vlastnosti?

Hdmi ARC (Audio return channel) umožňuje televízoru posielať zvuk pomocou Hdmi do domáceho kina, bez potreby prepojovania ďalšími káblami. Táto technológia je súčasťou verzie Hdmi 1.4.

philips-55pus6401

Hdmi MHL (Mobile high – definition link) sa používa napríklad na pripojenie telefónu alebo tabletu k televízií. Účelom je sledovanie  videá, ale aj jeho prenos s vysokým rozlíšením i priestorovým zvukom medzi zariadeniami. Konektor MHL dané zariadenia dokáže nabíjať.

Uvažovali ste už nad prenosnými televízormi? Ak áno, tak si prečítajte recenziu o prenosnom televízore Philips 24pfs5231.

Ďalej tu sú 3 USB vstupy. Súčasťou je jeden rýchlejší 3.0. Jeden usb môžete použiť aj na nahrávanie  pre externý pevný disk. K dispozícií je aj 1x scart vstup, digitálny audio výstup, ethernet lan. Televízor má tiež integrovanú WI-FI.

Zvuk

 • Výkon: 20 W

Zvuk je ostrý a prenikavý. K dispozícií je 20 W zosilnenie. Pre lepší i kvalitnejší zvuk odporúčame si zadovážiť soundbar. Reproduktory sú umiestnené v spodnej časti televízora.

DTS (Digital Theatre System) je viackanálový digitálny formát priestorového ozvučenia používaný predovšetkým na ozvučenie zvuku v kinách. Samozrejme, že sú určité rozdiely medzi tým v kine a v domácnosti.

Ďalšie funkcie

Micro dimming Pro slúži na optimalizáciu kontrastu televízora na základe svetelných podmienok v miestnosti, a to pomocou softvéru, ktorý zanalyzuje obraz v 6400 rôznych zónach. Výsledkom je potom lepší zážitok z obrazovky vo dne aj v noci.

Televízor podporuje televízne tunery ako DVB-T/ T2 / C / S/ S2

Pixel plus ultra HD je technológia, ktorá prináša ostrejší obraz 4k s jasnejšou bielou i hlbšou čiernou.

Cez integrovaný štandard HEVC (h265) si môžete pozrieť vysokú kvalitu obrazu vysielaného v rozlíšení 4k.

Hdr plus zvýši úroveň jasu. Prinesie lepší kontrast, ale aj širšie spektrum farieb. Zdokonalením kontrastu a farieb zvyšuje úroveň zábavy v domácnosti.

Google play vlastní katalóg plný hier optimalizovaných pre tento televízor Philips. Dobre je, že nemusíte kupovať ďalšiu hernú konzolu. Vďaka univerzálnemu hernému ovládaču USB môžete jednoducho vyhľadávať a hrať.

Pre:

 • ambilight
 • 2x hdmi s podporou 4k
 • podpora hdr
 • prehráva mkv súbory

Proti:

 • android smart tv platforma
 • slabšia úroveň čiernej

Záver

Pokiaľ premýšľate nad týmto televízorom Philips ako nad investíciou nie vyššou ako 700 eur, tak je to určite dobrá investícia. Obrazovka vyzerá všeobecne dobre. Mínusom môže byť slabšia úroveň čiernej.

Požiadať o televízorPhilips 55PUS6401

Celkovo možno povedať, že Philips 55 pus6401 vzhľadom k pomeru cena – výkon, vyzerá veľmi príťažlivo. Spokojnosť používateľov je v porovnávačoch na úrovni 85 percent.

(Visited 1 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *