Porovnanie televízorov: 4 tv, ktoré sa oplatilo kúpiť v minulom roku

kd 55dx9305Chcete nový televízor, ktorého hodnota je adekvátna k pomeru jeho ceny? Ak ste odpovedali áno, tak čítajte ďalej. Pripravili sme si pre Vás menšie porovnanie televízorov.

Priblížime Vám štyri televízory. Z toho jeden z najlepších lacných televízorov. Jeden z najlepších vzhľadom k ich kvalite, ale aj cene. Konkrétne ide o tv Philips 24PFS5231, HISENSE H32M2600, Philips 55PUS6401, Philips 65PUS7601.

Nemusíte si hneď brať pôžičku, aby ste získali kvalitný televízor za veľké peniaze. Priblížime Vám vybrané tv, ktoré sú naozaj kvalitné a ich ceny sa začínajú pohybovať rádovo v pár stovkách eur.

Tieto televízory patria podľa nás k najviac kvalitných vzhľadom k ich cene za rok 2016. Ak ešte chcete počkať, čo prinesie celý rok 2017, tak sa môžete tešiť na veľa nových druhov 4k televízor.

Porovnanie televízorov alebo na čo sme sa zamerali.

Už sú preč tie dni, keď ste dali za televízor 15 000Sk a dostali ste za to hrubú obrazovku niekoľko cm, i slabú kvalitu obrazu. Dnes už za dvesto eur získate tenký televízor s relatívne dobrým zvukom. Ešte lepšie je, ak ponúka aj oveľa lepší zážitok zo sledovania obrazu. Vtedy si už však treba priplatiť.

Ak sa o televízory zaujímate aspoň okrajovo, tak určite už poznáte pojmy ako 4k televízor alebo UHD televízor. Ste začiatočník a nie je Vám táto problematika jasná? Potom si prečítajte náš článok o 4k tv a uhd tv.

4K cinema vs. Uhd televízor

Zjednodušene môžeme napísať, že 4k technológia je taká, ktorá zobrazuje štvornásobný počet pixelov ako Full HD televízor. Takto vytvára ostrejší i realistickejší obraz.

Niektoré výrobcovia svoje značky pomenúvajú 4k televízory aj tie, ktoré sú v skutočnosti „iba“ UHD televízormi. Technicky je tam rozdiel. 4k televízor používa rozlíšenie v digitálnych kinách. Naopak UHD televízor prináša rozlíšenie 3840×2160.

Full HD televízory vôbec nie sú použiteľné? To však nie je úplne tak. Full hd televízor je podľa nás aj naďalej vynikajúce riešenie. Je to dané tým, že ako stúpa pomer nových a lepších tv, tak aj full hd televízory vylepšujú úroveň čiernej, kontrastný pomer a v neposlednom rade i presnosť farieb.

Bez ohľadu na Vaše finančné schopnosti posnažili sme sa, aby tieto naše odporúčania vyhoveli potrebám každého jedného.

Zahrnuli sme tu modely televízorov, ktoré ponúkajú veľa muziky za prijateľné ceny.

Máte pocit, že tú chýba lacný a kvalitný televízor?

Napíšte nižšie do komentára aký i to prečo je podľa Vás kvalitný. Toto je prvý článok zo série porovnávaných tv k pomeru kvality a ceny.

Philips 24PFS5231
24PFS5231

Hlavné výhody:                                                    Nevýhody:

 • 24-palcový (60cm) LED TV                             – chýba wifi
 • 16W reproduktor bluetooth
 • Full hd televízor

Najmenší televízor v našom porovnávaní je PHILIPS 24PFS5231. Televízor ponúka za tie peniaze krásnu obrazovku, vysoký kontrast, ale aj ostrý obraz. Televízor patrí k úsporným spotrebičom. Energetická hodnota je A.

Nevýhodou tv je absencia wi-fi a internetu. Cena je 259 eur. kúpiť Philips 24PFS5231kliknutím prejdete na nákup

Samozrejme, že tv nie je 4k, 3D a nemá ani HDR. Môžeme však vydvihnúť ostré biele farby, sýtu čiernu. Pomocou reproduktorov bluetooth dokážete prehrávať hudbu z Vášho mobilného telefónu bez použitia televíznej obrazovky.

HISENSE H32M2600
H32M2600

Hlavné výhody                                                                Nevýhoda

 • 32-palcový (80cm) LED TV                                        – HD ready
 • Full hd ready rozlíšenie
 • Smart tv funkcie
 • Prehrávanie cez dlna
 • Usb port pre prehrávanie multimédií

 

HD ready od HISENSE H32M2600 ponúka oveľa viac, než by ste čakali na rozpočet pre malú obrazovku. Preto sme to uviedli ako aj výhodu i nevýhodu televízora. Odvádza slušný obraz s ostrým kontrastom. V cenovej relácií do 240 eur ťažko nájdete niečo lepšie.

V Smart tv máte k dispozícií funkcie ako youtube alebo netflix. Prístup tiež k fotografiám, hudbe, no i videu. Hisense H32M2600 sa môže pochváliť s lepším ako priemerným zvukom.

Kúpili by ste si televízor sony? Ich jedna z najkvalitnejších modelov kd93 prináša nádherný obraz, viac v článku o sony kd55xd9305

Philips 55PUS6401
55PUS6401

Hlavné výhody                                                             Nevýhody

 • 55-palcový (138cm) 4k UHD tv                              – Android smart tv
 • HDR                                                                           – Červená farba
 • 2x HDMI s podporou 4k obsahu

UHD televízor má plochú obrazovku kompatibilnú s HDR. Súčasťou je intuitívna ambilight technológia. Cena je 749 eur. kúpiť Philips 55PUS6401kliknutím prejdete na nákup

55PUS6401 prináša slušný obraz v tienistých miestach. Občas môže zdať, že červená farba splynie s oranžovou. Je to spolu s androidom jediné negatívum.

Počuli Ste už o funkcii ambilighte? Nie?

Ambilight je intuitívna technológia reagujúca na premietaný obsah. Podľa neho potom premieta krásne farebné spektrum farieb na stenu.

Pokiaľ by ste mali prístup k 4k obsahu, Philips by Vám sprostredkoval bohaté i živé farby. Určite by ste to ocenili. Odporúčame, hlavne ak máte doma hernú konzolu.

Pre náročnejších

Prečítajte si o televízore, ktorý napriek nižšej cene dokáže svojou kvalitou vyrovnať sa vyšším, kvalitnejším modelov samsung ue55ks7000

Philips 65PUS7601
philips-65pus6701

Prečítajte si tiež celú recenziu na tento televízor Philips 65PUS7601.

Hlavné výhody

 • 65-palcový (164cm) LED tv
 • priame osvetlenie LED s local dimming (stmievanie)
 • ambilight
 • rozlíšenie 4k
 • HDR

Cena sa môže zdať skutočne vyššia, no technológia HDR a úroveň čiernej tú kvalitu len potvrdzujú. Cena je 2189 eur.

kúpiť Philips 65PUS7601kliknutím prejdete na nákup

Ambilight technológia pri tomto TV sa môže pochváliť tým, ako bezchybne dokáže pracovať  s pohybom. Televízor vyniká prekvapivo silným výkonom zvuku.

Televízor je stvorený na množstvo zábavy. Vďaka ambilightu a odozve 30ms pri hernom režime.

Záver

Určite sa nájde viac modelov tv, ktoré by si zaslúžili našu pozornosť. Budeme sa snažiť Vám ich priniesť aj v pokračovaniach takýchto článkov.

Ak máte pocit, že tu nejaký televízor vyslovenie patrí v pomere ceny a kvality, napíšte nám do komentára pod článok, ktorý a prečo. Budeme sa snažiť ho najbližšie zakomponovať do textu.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Rating: 3.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *