4 dôvody na kúpu LG 49UH603V

lg 49uh603vUvažujete nad kúpou TV LG 49UH603V a neviete sa rozhodnúť? Tu je zhrnutie toho, aké má televízor plusy a aké mínusy.

Jedným z aspektov podľa ktorého sa väčšina z nás rozhoduje pri kúpe akéhokoľvek tovaru je cena.

Nikto predsa nechce preplácať za tovar, ktorého kvalita je slabšia ako cena podobných výrobkov.

Ale..

kto sa má v tom zorientovať, keďže niekedy ani návody nie sú dostatočne presné alebo dokonca nie sú vôbec súčasťou balenia. A výrobcovia občas pri špecifikáciách aj tak preháňajú.

Špecifikácia LG 49UH603V s uhlopriečkou 123cm a rozlíšením ultra HD

  • Uhlopriečka obrazovky: 123 cm
  • Smart televízory: áno
  • Hmotnosť: 12 kg
  • DVB-T tuner: áno
  • DVB-T2: áno
  • DVB-S/S2: áno
  • DVB-C/C2: áno
  • 3D televízory: nie
  • Druh televízorov: LED
  • 4K televízory: áno
  • Priemerná ročná spotreba energie: 92 kWh

Obraz

  • Formát obrazovky: 16 : 9
  • Rozlíšenie: 3840 x 2160
  • Základná frekvencia: 100 Hz
  • Prehnutá obrazovka: nie
  • Podpora HDR: áno
  • Wi-Fi: áno
  • LAN konektor: áno

Podpora kodeku H.265 HEVC: áno

Dizajn

Televízor LG je už klasický odetí do čiernej farby. Má tenké rámy. Logo LG je umiestnené vpredu na ráme v spodnej časti. Pri pohľade z boku, tv sa rozširujem smerom dole, do hrúbky takých 6 cm.

Philips 55PUS6401, 4k televízor do 700 eur?

lg 49uh603v z boku
Na zadnej časti tela televízora LG sú umiestnené konektory pre vstupy i výstupy. Televízor drží na stojane. Pri pohľade z boku vyzerá ako otočené veľké písmeno V.

Obraz

LG 49UH603V má rozlíšenie 4k. To znamená, že rozlíšenie by malo byť 3840 x 2160 bodov. Televízory LG UH 6 série patria medzi RGBW televízory. Pre tých, ktorí nečítali náš článok o rozdiele medzi RGB a RGBW, tak si prečítajte tu LG 55UH605V.

Ako vyriešť absenciu sluchádlového ýstupu pri televízore Samsung UE55KU6072?

Technológia HDR robí okraje obrazovky svetlejšie. Je to preto, aby ste mohli sledovať televíziu z akéhokoľvek uhla miestnosti. Technológia True Black v skratke znamená, že čierne časti obrázkov sa vyznačujú lepšou čiernou farbou. Táto funkcia sa využíva hlavne pri sledovaní obsahu s tmavými scénami, ako sú filmy.

Technológia HDR Pro tiež dokáže prispôsobiť jas obrazovky tak, aby prinášal realistický dojem. Okrem toho vylepšuje farebný kontrast a zvýrazňuje detaily.

Farby sú veľmi dobré aj vďaka technológii HDR a dynamickému zosilňovaču farieb. Obraz neunavuje oči. To je väčšinou spôsobené modrými odtieňmi vo filmoch.

Digitálny tuner

Podpora DVB- T/T2. DVB- S/S2, DVB- C/C2

Televízor podporuje DVB-S2, takže budete môcť sledovať skylink bez potreby zakúpenia set-top boxu. Nezabudnite, že Vám ešte k tomu treba dokúpiť ca modul.

Potrebné je počítať s tým, že potom nebudete môcť usporiadať si programy podľa seba. Pomocou set-top boxu by to však malo fungovať bez problémov.

Je TV LG 32LH530V vhodný pre seniorov?

Smart TV

LG 49UH603V je inteligentný televízor, ktorý umožňuje pripojenie k internetu a prezeranie online obsahu. Môžete ho pripojiť cez bezdrôtový integrovaný modul alebo cez port Ethernet. Podporuje tiež blokovanie škodlivých stránok, ktoré robia televíziu bezpečnejšou pre vašu rodinu.

Štvorjadrový procesor dokáže rýchlo a jednoducho spracovať akýkoľvek typ obsahu bez prerušenia.

Môžete tiež prevziať veľa aplikácií v obchode s obsahom LG alebo prostredníctvom nejakého externého zariadenia. Svoju obrazovku inteligentného telefónu môžete jednoducho zdieľať prostredníctvom jednej z funkcií, ako je Wi-Fi direct, miracast alebo prostredníctvom portu HDMI.

Toto je 6 takmer dokonalých 4K HDR televízory. Pozrite si v tomto článku, ktoré to sú.

Vedeli ste, že port DLNA umožňuje streamovať filmy priamo z počítača?

Ďalšie funkcie

Medzi zaujímavú vlastnosť LG 49UH603V patrí HID klávesnica / myš. To znamená, že k televízoru môžete pripojiť klávesnicu a myš, ktoré vám zážitok z prehliadania oveľa lepšie.

Môžete tiež nahrávať vysielacie kanály, ak pripojíte externý pevný disk alebo USB.

Viete, ktoré sú najlepšie televízory?

Systém 3D Color Mapping pomocou algoritmu Gamut mapping zobrazuje realistickejšie farby i obraz.

Konektivita

 • Scart: nie
 • Počet HDMI vstupov: 3
 • Vstup pre satelitnú parabolu: áno
 • Slúchadlový výstup: áno
 • Počet USB vstupov: 1

lg 49uh603v konektiita

Televízor LG má 3 vstupy pre Hdmi. Nemá scart, ktorý slúži napríklad na analógový vstup/ výstup. V dnešnej dobe je jeden vstup pre USB 2.0 skutočne málo.

Ako si vybrať televízor?

4 dôvody na kúpu LG 49UH603V vs. nevýhody

4 dôvody na kúpu LG 49UH603V

Spotreba energie

Táto funkcia zahŕňa ovládanie podsvietenia, ktoré vám umožňuje upraviť jas obrazovky a ušetriť tak energiu. Priemerná ročná spotreba elektrickej energie je 92 KwH. Televízor sa zaradzuje k energetickej triede A +.

Cena

Výhodou televízora je nízka cena v pomere k ostatným značkám televízorov vyskytujúcich sa s podobnými vlastnosťami a špecifikáciami. Na hej je teraz cena 469 eur a doprava je zdarma.  Požiadať o televízorLG 49UH603V

Zvuk

LG 49UH603V má dva vstavané reproduktory s výkonom 10 W každý. Celkový výstupný výkon 20 wattov je zvyčajne dostatočný, pokiaľ nie ste príliš ďaleko od televízora.

Ak je to tak, mali by ste zvážiť nákup vonkajších reproduktorov, aby sa rozšírili okolo vašej miestnosti. Tým sa vaša miestnosť zmení na domáce kino a zvuk skutočne príde do života technológiou Ultra Surround.

LG 49UH603V má šesť zvukových režimov, ktoré si môžete vybrať v závislosti od obsahu, ktorý sledujete.

Web OS 3.0

Prostredníctvom systému webOS 3.0.  máte na dosah všetky informácie o svojich obľúbených reláciách. Doplňte svoju zábavu s filmami na želanie od obľúbených streamových služieb.

Pozrite si aj toto naše porovnanie televízorov.

Môžete sledovať viac zdrojov videa naraz, počúvať hudbu aj pri vypnutom displeji, alebo televízor prepojiť so svojim mobilným zariadením. Web OS 3.0 patrí k najlepším OS vyskytujúcich sa v TV.

RGBW

Pri obrazovkách sa stále využíva princíp, že každý obrazový bod (pixel) je tvorený trojicou podbodov (subpixelov) s pevne danými farbami. Konkrétne ide o tri farby. Sú to farby červená, zelená a modrá. RGBW televízor ešte pridáva k ním bielu farbu. Viac v tomto článku.

Ich kombináciou totiž dokážeme pre ľudské oko vytvoriť akúkoľvek inú farbu. Tento spôsob má samozrejme svoje limity, ale je dostatočný a po stránke výroby cenovo prijateľný.

USB

Televízor obsahuje len jeden vstup / výstup pre USB 2.0. USB 2.0 je dokonca už starší typ. Je aj pomalší ako je, napríklad USB 3.0. Je to určite nevýhoda. Predstavte si, že TV je zavesený na stene a potrebujete vymeniť usb kľúč.

Záver

LG 49UH603V je celkovo dobrý televízor s veľmi dobrou kvalitou obrazu v pomere k cene. Má niekoľko zaujímavých funkcií. Rozdiel medzi RGB a RGBW TV nie je voľným okom až tak viditeľný.  Požiadať o televízorLG 49UH603V

Zvuk je hlasný a jasný, čo je veľmi dôležité. Cena je veľmi dobrá pre televízor Smart TV 4k. Keď hľadáte televízor na bežné sledovanie, no nechcete míňať veľa peňazí, ale na druhej strane chcete mať moderný televízor, tak je to dobrý výber.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *