Samsung UE55KU6072, ako vyriešiť absenciu sluchadlového výstupu?

Televízor Samsung UE55KU6072 patrí k najobľúbenejším televízorom do 700 eur.

Pravidelne sa drží na najvyšších priečkach aj v internetových porovnávačoch v obľúbenosti.

V Samsungu sa zamerali na pokročilé funkcie Smart TV a na jednoduché užívateľské ovládanie.

Tv je vhodná nielen pre hranie sa s Playstation 4, ale aj sledovanie filmov vďaka svojmu rozmeru uhlopriečky (138 cm).

Televízor sa zaraďuje ku 4k televízorom so svojim rozlíšením 3840 x 2160 pixelami. Aj keď správne, je toto rozlíšenie pre UHD televízor. 4K televízor by mal mať rozlíšenie 4096 x 2160 pix.  Iba pre zaujímavosť, full hd televízor má rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov. Oplatí sa kúpiť zakrivený televízor?

Samsung UE55KU6072 a jeho vlastnosti

 • Smart televízory: áno
 • Hmotnosť: 16 kg
 • Priemerný príkon: 111 W
 • DVB-T tuner: áno
 • DVB-T2 tuner: áno
 • DVB-S/S2 tuner: áno
 • DVB-C/C2 tuner: áno
 • 3D televízor: nie
 • Druh televízorov: LED
 • 4K televízor: áno
 • Wifi: áno
 • PIP (Obraz v obraze): áno
 • Priemerná ročná spotreba energie: 154 kWh
Požiadať o televízorSamsung UE55KU6072

Dizajn

Vzhľadom k tomu, že uhlopriečka TV má 138 cm, tak treba počítať s tým, že taká zabalená tv bude mať dĺžku zhruba 150 cm. Televízor má tenký rám a jeho čierna farba bude ladiť zrejme s akoukoľvek farbou v obývačke. Vpredu dole je umiestené logo Samsung.

Pri pohľade z boku vyzerá televízor úzko. Dole sa trošku rozširuje, ale je to dané reproduktormi i stojanom. Stojan má tvar písmena V, pokojne by mohol byť trošku menší.

Na zadnej strane televízora je joystick, ktorým sa v prípade potreby dá ovládať. Pri inštalácií najprv zložte stojan a až potom namontujte na neho TV. Napriek tomu celkovo pôsobí pekne.
samsung_ue55ku6072_joystick

Obraz

Samsung TV ponúka dobrú kvalitu obrazu vďaka rozlíšeniu 4k a funkciami HDR, UHD dimming, UHD upscaling. No, nečakajte zázraky. Prečítajte si tiež o Super UHD televízore Samsung UE55KS7000

Televízor je však svojim obrazom vzhľadom k cene kvalitný. Vysoký dynamický rozsah HDR, môže poskytnúť farebné obrázky a je veľmi dôležitý pri hraní hier, či sledovaní filmov.

Televízor nemá lokálne stmievanie, čo nie je potešujúce pre milovníkov filmov, no vlastní aspoň UHD Dimming. UHD Dimming oproti Micro Dimming zobrazuje omnoho viac menších detailov. Farby potom vyzerajú celkom dobre i živo. Aj keď je to skôr vplyv HDR. Toto sú momentálne najlepšie televízory.

Pri rýchlych scénach sa môže zdať, že 50 Hz panel tv veľmi nestíha. Bohatá paleta integrovaných funkcií napriek tomu dokáže urobiť celkom slušný prechod medzi čiernym i bielym odtieňom obrazu.

Pomocou funkcie Ultra Clean View minimalizujete rušivé zrnenie s použitím pokročilého algoritmu. Čím je obraz tmavší, tým by sa mala prejaviť aj lepšia úspora energie.

Režim obrazu je možné nastaviť na dynamický, štandardný, prirodzený, film, ale aj šport. Odporúčame nastavenie film, respektíve ešte individuálne jemné doladenie k nemu. Kto rád sleduje šport, tak jednoznačne režim šport. Je tu aj režim pre hranie hier i HDR.

Samsung UE55KU6072 má štvorjadrový procesor, takže žiadna hra alebo aplikácia nie je príliš náročná na spracovanie. Môžete tiež zdieľať obrazovku smartfónu s televízorom pomocou vlastnej aplikácií samsung.

Smart TV

O užívateľské rozhranie sa tradične stará operačný systém Tizen. Tento systém sa spoločnosti Samsung už v minulosti osvedčil, a preto výrobca opäť vsadil na túto istotu.

Samsung UE55KU6072 je inteligentná televízia, takže sa môžete pripojiť k internetu a prehliadať online obsah. Pripojenie môže byť vytvorené prostredníctvom portu ethernet alebo prostredníctvom zabudovaného bezdrôtového pripojenia. Káblom však získate lepšie pripojenie pri využití smart funkcií.

Dôležitým prvkom tohto televízora je cloud game. Ten umožní prístup naraz viacerým hráčom priamo z cloudu. Televízor má podporu HID. To znamená, že k televízoru môžete pripojiť myš i klávesnicu.

Aký televízor kúpiť?

Aplikácie nájdete v spodnej lište. Nechýba ani zoznam obľúbených aplikácií. V aplikáciách je internetový prehliadač, youtube, či netflix. Všetko funguje relatívne rýchlo a videá sú prehrávané vo veľmi dobrej kvalite.

Pomocou HbbTV sa pri sledovaní obľúbených programov dostanete okamžite ku ostatným informáciám na internete. Toto širokopásmové vysielanie kombinované s internetom značne rozšíri možnosti pri sledovaní televízora.

Televízny tuner

Tým, že televízor ma integrovaný satelitný i káblový tuner, môžete využiť dodávaný adaptér CI slot. Ten však nie je súčasťou balenie. Môžete si ho však jednoducho objednať. Prečítajte si recenzie aj ďalších televízorov.

Prečítajte si aj naše ostatné recenzie televízorov.

Pomocou DVB-T, DVB-S, DVB-C tunerov televízia naladí všetky dostupné kanály sama. Dokáže pokryť satelitné, digitálne, ale aj pozemné vysielanie. K televízoru nepotrebujete okrem CI slot žiaden externý set-top box.

Konektivita

ue55ku6072_konektivita

 • Počet Hdmi vstupov:   3 x
 • Slúchadlový výstup:    nie
 • Počet USB vstupov:    2 x
 • Lan konektor:    áno
 • Podpora kodeku H.265 HEVC:   áno

UE55KU6072 má všetky základné pripojenia i všetky základné porty. Vlastní tri porty HDMI, dva porty USB 2.0. Uvítali by sme aspoň 4 HDMI a 3 USB vstupy. No za danú cenu je to stále uspokojivé.

Televízor nemá výstup pre slúchadla. To sa však môže vyriešiť kúpou aktívnych reproduktorov s výstupom pre slúchadla alebo zakúpením digitálneho konvertora toslink/ coax. (na obrázku)
coax konektor

Príslušenstvo

Súčasťou balenia je stojan na televízor, diaľkový ovládač, sieťový kábel, HDMI kábel, návod. Ak by ste návod nemali ako súčasť balenia, tak na stránke výrobcu Samsung ho môžete jednoducho stiahnuť.

Ako si vybrať televízor?

Zvuk

Tento televízny prijímač má dva vstavané reproduktory Dolby Digital Plus, pričom každý s výkonom 10 W.

Celkový výstupný výkon 20 W je zvyčajne dostačujúci, pokiaľ nie ste príliš ďaleko od televízora. Ak je tomu tak, mali by ste zvážiť nákup externých reproduktorov, ktoré premenia miestnosť na domáce kino.

Recenzia Philips 24PFS5231 – prenosného tv

Na prístup domáceho kina sa použije jeden vstup pre HDMI. Zvuk je čistý, no závisí od kvality sledovaného obsahu. Ako už bolo vyššie spomenuté, nedostatkom je absencia konektora pre pripojenie slúchadiel. V takomto prípade si dokúpte digitálny konvertor toslink/ coax alebo aktívne reproduktory. (viď vyššie)

Pre:

 • 4k s hdr rozlíšením
 • podpora hbbTv
 • automatické nastavenie jasu
 • wi-fi

Proti:

 • Absencia slúchadlového výstupu
 • Vyššia spotreba energie
 • 50 Hz obnovovacia frekvencia

Záver

Samsung UE55KU6072 má väčšiu obrazovku, preto vyžaduje aj veľkú miestnosť, aby sa zmestila. Kvalita obrazu je k cene veľmi dobrá. Je to vďaka 4k rozlíšeniu a HDR funkcii.

Menšou chybičkou krásy je absencia slúchadlového výstupu, ale viete to vyriešiť aj inak. Riešenie je spomenuté vyššie pri konektivite. Škoda, že tv nemá ešte po jednom HDMI i USB vstupe.

Zakúpte si televízor Samsung UE55KU6072 ešte dnes za 698 eur a získajte predĺženú záruku za 1 euro.

Ak by bola vyššia obnovovacia frekvencia, aspoň 100 hz, tak televízoru by asi nič nechýbalo. No, cena by bola rozhodne už vyššia.

Televízor je možné napojiť na internet pomocou kábla, ale aj wi-fi. Samsung Vás osloví hraním hier cez cloud alebo zdieľaním obrazovky.

Televízia patrí k špičke vo svojej cenovej kategórií. Zvuk je celkovo viac ako dobrý.

(Visited 1 times, 22 visits today)
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

2 názory na “Samsung UE55KU6072, ako vyriešiť absenciu sluchadlového výstupu?

 1. Spätné upozornenie: Guest post:: Ako si vybrať lacný ale kvalitný 4K televízor - Blog Branislava RácaBlog Branislava Ráca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *