6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o televízoroch LG 2017

tv-obyvacia izbaAk hľadáte novú televíziu a uvažujete o nákupe televízora od spoločnosti LG, tu je niekoľko tipov pre rok 2017. Prečítajte si 6 vecí, ktoré ste možno o televízoroch LG ani nevedeli.

Čo prinesie rok 2017 a ďalší pre lepšie vysielanie i zobrazovanie obrazu?

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o televízoroch LG 2017

1) Je tu „viac“ TV OLED

To sa dalo očakávať, pretože korporácia LG bola dlhé roky jediná, ktorá tlačila a vyvíjala technológiu, zatiaľ čo iné televízory od konkurencie boli označované „len ako“ LED obrazovky.

Zdá sa, že tento záväzok sa vyplatil, pretože teraz LG poskytuje panely spoločnosti Sony a Panasonic na výrobu vlastných televízorov OLED.

Pokiaľ ide o spoločnosť LG, uvoľňuje päť rozsahov televízorov OLED od 55 do 77 palcov.

Prečítajte si tiež sprievodcu televízorov LG

2) Zobrazenie jasu OLED TV

Existuje veľa dôvodov na to, aby ste si kúpili OLED, ale je tu jedna slabosť televízora OLED, ktorú LG rivali od LCD ovládajú. Poukazujú na vrchol jasu zobrazenia. OLED jednoducho nie je tak jasný ako LCD, hoci jeho schopnosť dosiahnuť správne hlbokú čiernu farbu bola vždy účinným protiargumentom.

Ale teraz argument pre OLED je silnejší ako kedykoľvek predtým, pretože LG dokázal naraziť na vrchol jasu na približne 1000 nits, čo je na vrchole s najvyššími LCD modelmi od roku 2016.

3) Nie je to len OLED

Pre nás je LG OLED najväčším lákadlom, no je tu tiež uvedenie LED LCD modelov. Existuje šesť produktových radov od 43 do 86 palcov, z ktorých všetky používajú športové panely IPS.

Tri z týchto línií, nazývané tiež modely LG 4K Super UHD TV, používajú technológiu Nano Cell, o ktorej LG hovorí, že vám poskytne presnejšie farby, hlbšie čiernu farbu a lepší uhol pohľadu.

Sprievodca televízormi Samsung.

4) Je tu kompatibilita Wide HDR

Vysoký dynamický rozsah (alebo aj HDR) vám ponúka širšiu škálu farieb, jasu a kontrastu a jej najnovšiu funkciu v televízore musíte mať.

Podporuje spoločný formát HDR10 a najobľúbenejšie zariadenie Dolby Vision. Obsahuje taktiež aj vlastný Active HDR spoločnosti LG, ktorý má pridať dynamické meta-údaje (nachádzajúce sa v Dolby Vision), na zdroje HDR10.

Potom je k dispozícii novinka HLG (Hybrid Log-Gamma) a technológia Advanced HDR spoločnosti Technicolor.

Hybridná log-gama sa líši od existujúcich technológií HDR v mnohých vlastnostiach. HLG bola spoločne vyvinutá spoločnosťou BBC a japonským štátnym vysielateľom NHK. Jej cieľom je vyriešiť hádanku toho, ako môžu byť vysielané televízne služby UHD s HDR a spätne kompatibilné s bežnými HD televízormi.

Advanced HDR je technológia lokálneho stmavovania a novinka v podobe systému Advanced Colour Processing (vyspelé spracovanie farieb). Záujemcovia sa teda môžu tešiť na príjemne prirodzený obraz v HDR zo zdrojov využívajúcich štandard HDR10 a HLG – v oboch prípadoch sľubuje nová technológia skvelé farby aj veľa detailov v jasoch i tieňoch.

Sprievodca televízormi Sony.

5) Neexistujú žiadne 3D súčasne so zakriveným Tv

Keďže technológia 3D sa v televízoroch veľmi neuplatnila, spoločnosť LG sa rozhodla nezapracovať do dizajnu zakrivených obrazoviek televízorov práve 3D technológiu. Ako sme vyššie spomenuli, je to zrejme následok nie príliš veľkého záujmu kupujúcich o televízory s funkciou 3D.

Pozrite si naše tipy na kúpu televízora.

6) Aktualizované rozhranie Smart TV WebOS

Operačný systém od Spoločnosti LG, je považovaný za najlepší televízny softvér. Systém menu WebOS prišiel s mnohými vylepšeniami, ktoré sú teraz štandardné. No stále to ostatní konkurenti nedokážu zobraziť tak hladko i rýchlo.

Veľmi obľúbenou funkciou pri smart TV od firmy LG, je priradenie aplikácií číselným hodnotám na tlačidlách diaľkového ovládača. Ak radi používate youtube alebo netflix, môžete si ich jednoducho dať na rýchlu voľbu na Vašom diaľkovom ovládači.

Najnovší WebOS 3.5 sa vyznačuje tým, že sa oproti predchádzajúcemu WebOS 3.0 až toľko nezmenilo. Naopak, zlepšil sa jeho výkon s prispením pár zaujímavých vylepšení.
6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o Tv LG v roku 2017

Záver

Pri výbere najnovších televízorov od LG si určite všimnite vyššie spomenuté veci, ktoré Vám môžu pomôcť si zadovážiť televízor s lepšími funkciami ako tomu bolo v minulom roku 2016.

Nezabúdajte tiež na to, že niektoré televízory pre rok 2017 sú určené buď len na zavesenie na stenu, alebo práve zavesenie TV nebude možné. Pridajte sa k odberateľom noviniek, pod článkom.

(Visited 1 times, 1 visits today)
No votes yet.
Please wait...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *