samsung ue40j5100

Recenzia Samsung UE40J5100

samsung-ue40j5100Chcete televízor s väčšou uhlopriečkou a vynikajúcim zobrazovaním snímok bez rušenia? Nechcete pritom minúť viac ako 320 eur? Pokiaľ si nepotrpíte na funkciu smart Tv, tak potom čítajte ďalej.

Samsung UE40J5100 zapôsobí na Vás tenkým dizajnom a skvelým obrazom.

Dizajn je veľmi elegantný a dobre pôsobí aj celkový vzhľad televízora. Tento model z roku 2015, prináša okrem pekného obrazu aj dosť kvalitný zvuk v pomere k cene televízora.

Obsahuje 40 palcovú uhlopriečku, čo zodpovedá dĺžke 101 cm. Dostupný je vo farbách čiernej a striebornej.

Prečítajte si tiež:

1. Aký televízor kúpiť? (2. časť)
2. Čo tak UHD televízor?
3. Vyberáme Sony televízor do 430 eur

Požiadať o televízor

Samsung UE40J5100 a jeho vlastnosti

 • Smart televízor: nie
 • DVB-T tuner: áno
 • DVB-C/C2: áno
 • 3D televízory: nie
 • Druh televízorov: LED
 • Wi-fi : nie
 • Scart: 1x
 • Usb: 1x
 • Hdmi: 2x
 • Full Hd: áno

DIZAJN

Televízor vyzerá dostatočne tenko a elegantne. Ako už bolo spomenuté vyššie, tieto modely sa najčastejšie predávajú v čiernej, ale aj striebornej farbe. Rám obrazu je vyrobený prevažne z čierneho plastu, pričom jeho spodná časť je strieborná. Výsledkom je vytvorenie príjemného kontrastu.

Vedeli ste, že
veľkosť vzdialenosti sedačky od LED televízora by mala byť 1,3 až 2,3 násobkom veľkosti uhlopriečky Vášho TV

Súčasťou balenia je stojan v tvare písmena V. Pokiaľ sa rozhodnete tento televízor radšej zavesiť na stenu, je to veľmi jednoduché. Je potrebné dodať, že držiak na stenu sa dokupuje osobitne. Uhlopriečka 101 cm je ideálna do spálne, alebo ak nemáte väčší priestor medzi sedačkou a stenou v obývačke kde by bol televízor umiestnený, môže byť aj v obývačke.

samsung ue40j5100

Obraz

Samsung UE40J5100 obsahuje Full HD rozlíšenie ( 1920 x 1080 p). Kvalita obrazu je vylepšená vďaka technológiám ako Mega Contrast, Wide Color Enhancer a režimu Film. Tieto funkcie používajú pokročilejší algoritmus na to, aby do detaiiu zobrazili prirodzenejšie i živšie farby. Po úprave nastavenia obrazu na režim film, boli farby zobrazené detailnejšie a vyváženejšie.

Signál DVB-T od veľkej miery závisí na kvalite vysielaného signálu. My sme pri napojení na DVB-T zaznamenali v celku dobré výsledky.

Vzhľadom k tomu, že ide o model roku 2015, televízor dokáže normálne prijímať digitálny tuner, a to konkrétne v prípade DVB-T, no i DVB-C. Je to štandard pre digitálne televízne vysielanie v sieťach káblových televízií.

Vďaka technológií Picture Quality Index si môžete užiť aj akčné scény, kde sa kladie dôraz na kvalitu zobrazenia plynulých pohybov, či rýchlych scén. Je však otázne či táto funkcia nie je viac marketingovým ťahom ako skutočným prínosom.

Televízor oproti predchádzajúcim modelom zobrazí lepšiu čiernu a čistejšiu bielu farbu. Jedinou nevýhodou môže byť slabšie zobrazenie modrej farby. Na druhej strane bude ťažké nájsť televízor v tejto cenovej relácií s lepšou úrovňou čiernej.

Zvuk

Zvuk 2 x 10 W je vynikajúci pre televíziu, ktorá neobsahuje ďalšie audio zariadenie. Režim zvuku je podporovaný technológiami Dolby Digital Plus, DTS Studio zvuku Premium Sound 5.1. To všetko dokáže zabezpečiť v skutku čistý zvuk, aj keď sme dali hlasitosť TV na maximum.

Pre pochopenie, dolby digital (ac-3) je zvukový formát v najlepšom možnom režime až 6 – tich nezávislých kanálov. Väčšina DVD diskov dokáže prehrávať zvuk vo vyšších hodnotách, ako je schopné dolby digital.

V takom prípade odporúčame použiť blue-ray prehrávače, alebo playstation, či microsoft xbox.

Systém menu pre zvuk vyzerá veľmi podobne ako u minuloročných modeloch. To znamená rýchly prístup k optimálnemu nastaveniu. Pre každodenné sledovanie televízie, je kvalita zvuku úplne dostačujúca.


Konektory

Menšou nevýhodou je, že televízor nepatrí do skupiny smart TV

Televízor má pomerne bohaté možnosti ohľadom konektorov. Súčasťou sú dva Hdmi porty, jeden USB port i jeden vstup Scart. Taktiež jeden komponentový vstup a výstup digitálneho zvuku minijack pre slúchadlá. Viac Hdmi portov a USB obsahujú už 3D televízory alebo UHD TV. Tento televízor nie je kompatibilný s 3D technológiou.

Miernou nevýhodou tohto televízora je, že neposkytuje prístup na internet. Tento model je skôr určený ľuďom, ktorí hľadajú predovšetkým televízor za rozumnú cenu s kvalitný obrazom a zvukom.

 • Hdmi : 1 x
 • Usb : 1 x
 • Scart : 1 x
 • Zásuvka Ci : 1 x
 • Optický zvukový výstup : 1 x
 • Vstup / výstup pre slúchadla : 1 x
 • Kompozitný av vstup : 1 x

Spotreba tohto prijímača je priemerná. Výrobca udáva spotrebu okolo 66 kWh, čo udáva televízoru energetickú hodnotu A+. Nám ukazovalo hodnotu 70W. To však nevadí, ročne to vyjde na nejakých cca plus, mínus 14-20 eur. (zdroj: samsung) Zaujímavou podfunkciou môže byť aj ekologický snímač.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie výhody televízora samsung UE 40j5100 určite patrí aj schopnosť digitálne čistého zobrazenia. Vzhľadom k cene TV môžeme povedať, že je to plus.

Pokiaľ sa Vám pravidelne stáva, že zaspávate pri zapnutej televízií, nastavte si pomocou časovača automatické vypnutie. Súčasťou televízora je aj elektronický programový sprievodca. Ak nie ste príliš schopný v týchto nastaveniach, napomôže Vám.

Do ponuky výrobca samsungu zahrnul herný režim. Podstatou herného režimu je, že má vypnuté vylepšovania obrazu. Vypnuté je zvýšenie Hz alebo plynulosť obrazu. Takéto opatrenia pri hernom režime zlepšujú input lag. Input lag je v skratke odozva ovládania s obrazom. Štandardné sú v rozmedzí od 30 do 60 ms. Tie top aj cca 10 ms.

Televízor obsahuje aj funkciu PIP. Čo je skratka pre zobrazenie obrazu v obraze.

Viete, čo je connect share movie?

Funkcia connect share movie dokáže prehrávať multimediálny obsah z flash disku. Takže ku televízoru môžete kľudne pripojiť fotoaparát alebo digitálnu kameru. Takto budete mať prístup k súborom uloženým na počítači.

Výhodou connect share movie pri Tv samsung je, že podporuje najviac používané kodeky. Nemusíte potom vôbec riešiť prevod filmov, seriálov, hudby na kompatibilný kodek, a až tak presun cez usb do Vašeho televízora.

Ďalšou výhodou connect share movie je jednoduché pripojenie externého úložiska. Z neho prakticky okamžite cez príslušný port dokážete prehrať multimediálny obsah.

Príslušenstvo

Balenie obsahuje jeden diaľkový ovládač a jeden pár batérií. Súčasťou je aj napájací kábel i používateľská príručka. V prípade, že užívateľskú príručku stratíte, je dostupná online na stránkach samsungu.

výhody Samsung UE40J5100

 • kvalita zvuku
 • obraz
 • cena

Proti

 • absencia internetu

V prípade akýchkoľvek problémov s televízorom si jednoducho vyhľadajte najbližšieho servisného technika spoločnosti samsung. Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach alebo sa pridajte k naším odberateľom.

Odporúčamemesačne už od eurcena v EUR 
tpd6,21
279,00 Požiadať o televízor
okay11,69311,90 Požiadať o televízor
alza.sk17,11311,90 Požiadať o televízor

 

(Visited 397 times, 3 visits today)
Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...