Sony Bravia KDL-48W705c alebo za málo peňazí, veľa muziky?

skony kdl-48w705cSony bravia kdl-48W705c model má už oproti starším typom iné menu, ktoré zjednodušuje navigáciu oddeľovania rôznych kategórií obsahu do série stránok, ktoré sa posúvajú. V tomto ohľade je to dosť podobné ako pri smart televízore spoločnosti Samsung. Stránky v smart tv sony pokrývajú takmer všetko od odporúčaní sledovania pre televízor až po Sony video unlimited, streamovanie filmu až po ponuku nastavenia televízora.


Nastavenie audia je pri tomto type modelu pomerne jednoduché.
Neponúka však systém správ farieb, takže namiesto toho, aby ste sa hrali s obvyklými nastaveniami farieb, kontrastu a jasu, ponúka jemné úrovne kontroly ich spracovania.

sony unlimited video

Štandard DVB-T je vcelku rýchly. Po zapnutí televízora diaľkovým ovládačom z pohotovostného režimu trošku dlhšie trvá kým televízor začne úplne správne reagovať. Niekedy táto fáza môže trvať aj niečo cez tridsať sekúnd, čo sa môže zdať ako večnosť, v prípade, že sa ponáhľate domov sledovať váš obľúbený film, seriál, alebo zápas cez streamovanie.

Prečítajte si tiež:
1. Recenzia Samsung UE40J5100
2. Philips 65PUS7601, televízor s osvetlením zadnej steny
3. Aký televízor kúpiť? (2. časť) alebo 8 vecí, ktoré treba vedieť pred kúpou televízora

Sony Bravia KDL-48W705C a jeho vlastnosti

Uhlopriečka:121 cm
Smart televízor: áno
DVB-T:
áno
DVB-T2:
áno
3d televízor:
nie
Druh televízora:
LED
Rozlíšenie:
1920 x 1080
Usb:
2x
Hdmi:
4x
Scart:
1x
Wi-fi:
áno

Dizajn

Predná časť televízora Sony Bravia KDL-48W705C vyzerá veľmi klasický. Čierny rám okolo obrazovky je štíhly, jeho hrúbka je malo cez jeden centimeter, tak ako na vrchole, tak aj po stranách. V spodnej časti nájdete logo Sony spolu s bielym Led indikátorom napájania.

Odporúčamepozrite si naše tipy

Aj keď je horná časť televízora tenká, spodná časť, kde „sídli“ väčšina elektroniky a reproduktorov, vyčnieva o celých 6 cm. Napájanie nie je integrované do televízora, namiesto toho je veľká externá jednotka. Nemal by to byť problém, jedine pri zavesení televízora na stenu to môže byť troška zložitejšie.

Konektivita

konektivita kdl-48w705c

Konektivita je dobrá. Sony bravia kdl 48w705c obsahuje štyri Hdmi porty. Tri z nich sú umiestnené na zadnej strane, zatiaľ čo ďalší je na paneli ľavej strane. Sada má tiež dva usb porty, jeden scart vstup/výstup. Súčasťou televízora je aj wi-fi. Výhodou je aj kompatibilita s telefónmi android i s tabletami.

Obraz

Funkcia smart tv je rýchlejšia a jednoduchšia na použitie ako pri predchádzajúcich modelov. Zaujímavý je napríklad režim futbal, ktorý vyberie najlepšie nastavenia zvuku a videá pre sledovanie zápasu. Funkcia Discovery, ktorá rovnako ako režim futbal, je prístupný prostredníctvom špeciálneho tlačidla na diaľkovom ovládači. Táto funkcia prekrýva lištu na spodnej časti obrazovky a naznačuje obsah, ktorý budete chcieť sledovať. Pri používaní, tlačidlo discovery sa môže zdať trošku pomalšie.

Podsvietenie na celej obrazovke je veľmi vyrovnané. Nebolo vidieť takmer žiaden šum 

Podsvietenie na celej obrazovke je veľmi vyrovnané. Nebolo vidieť takmer žiaden šum, respektíve zahmlievanie z tmavých odtieňov snímok. Úroveň čiernej bola veľmi hlboká i bohatá v spojení s výrazným výkonom kontrastu. Výsledkom bolo schopnosť priblížiť viac detailov v temnejších odtieňoch v kontraste ku svetlým.

Tento model produkuje naozaj vynikajúci výkon farieb vo svojej funkcii kino. Jeho farby vyzerajú presné, teplé a môžete povedať, že sú ideálne k pozeraniu filmov. Led televízor disponuje s jasnými i živými farbami obrazovky.

X-reality pro robí zaujímavé upravovanie štandardných fotografií rozlíšením bez pridania do akýchsi neprirodzených úrovní ostrosti alebo v miestach kde je na obraze veľa šumu.

Zvuk

Súčasťou televízora je bass reflex. V podstate sa jedná o reproduktory s oddelením basov kanála tak, aby prijali nízkofrekvenčný zvuk prichádzajúci zo zadnej strany a zlepšili jeho odozvu. Pri tomto modeli sony pridala pomerne veľa možnosti spracovania zvuku. Režim pseudo priestorového zvuku, ktorý pomáha pridať určitú šírku stereofonného obrazu. Ďalším je voice zoom, ktorý takisto robí dobrú prácu.

Vedeli ste, že
funkcia voice zoom robí dobrú prácu tým, že akýkoľvek dialóg počujete aj v pozadí hudby. V podstate vyčnieva z pozadia soundtracku.

Pre

  • úroveň čiernej a presné farby
  • kvalita obrazu
  • zvuk

Proti

  • smart tv nie je až tak kvalitný ako napríklad pri samsungu

Televízor sony bravia kdl-48w705c je skvelý výber, pokiaľ nechcete investovať viac peňazí do 4K alebo oled televízora. Ponúka výbornú hĺbku a úroveň čiernej, pričom odtiene farieb sú živé i prirodzené. Pre podpru k tomuto televízoru prejdite na stránku pre podporu k televízoru sony bravia kdl-48w705c
Odporúčamepozrite si naše tipy

(Visited 75 times, 1 visits today)
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...